Sunrise Festival opuszcza Kołobrzeg

Festiwale News
Sunrise Festival - Fot. Gromysz Group

Jeden z największych festiwali z muzyką elektroniczną w naszym kraju zmienia lokalizację. Sunrise Festival, czyli wizytówka Kołobrzegu opuszcza nadmorską miejscowość i poszukuje nowego domu.

Jak rozwijał się Sunrise Festival?

Historia Sunrise Festival sięga 1999 roku. Właśnie wtedy DJ Kris zaczął organizować swoje urodziny w klubie Miami Nice w Mielnie. Projekt niesamowicie szybko się rozwijał, po czym zyskał miano festiwalu i zadomowił się w Kołobrzegu, a konkretnie w Amfiteatrze i przylegającym do niego Parkingu. To właśnie tam przez ostatnie 16 lat odbywał się Sunrise Festival, który wszyscy znamy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Miasto odwiedzało rok rocznie tysiące klubowiczów i turystów z całej Polski i Europy. Dzięki niemu zyskało ogromny rozgłos, przez co rozwinęła się turystyka oraz zwiększyło się zainteresowanie miastem. W 2019 roku Sunrise Festival z kołobrzeskiego Amfiteatru przeniósł się do Podczela, gdzie projekt rozkwitł jeszcze bardziej. Całkiem nowy teren pozwolił na wybudowanie kolejnych nowoczesnych scen muzycznych i rozwój festiwalu o nowe gatunki muzyczne. W związku z tym na edycji 2019 pojawiło się więcej artystów niż dotychczas, a tym samym także uczestników. Po wielu latach festiwalu Wschodzącego Słońca w Kołobrzegu, po 2022 roku zmieni on swoją lokalizację.

Sunrise Festival opuszcza Kołobrzeg

Sunrise Festival stał się dla Kołobrzegu tym, czym Opener Festival dla Gdyni – wizytówką. Plan organizatora na rozwój festiwalu był teoretycznie prosty. Wydzierżawić teren lotniska na kolejne 9 lat i rozwijać Kołobrzeg kulturalnie i rozrywkowo. Przedstawiono konkretne plany, postulaty i propozycje. Niestety nie spotkały się one z przychylną opinią Radnych Miasta. To właśnie Radni nie chcieli pozwolić na tak długą dzierżawę, zasłaniając się blokowaniem innych inwestycji, które miały zacząć się tam pojawiać. Mimo jasnych chęci MDT Agency do współpracy, nie udało się uzyskać porozumienia. Radni nie odpuścili, przez co organizatorzy postanowili zacząć poszukiwania nowego domu dla jednego z największych Polskich festiwali.

Sunrise Festival - Fot. Gromysz Group

Sunrise Festival – Fot. Gromysz Group

Dokładne przyczyny zmian, które nastąpią po 2020 zostały przedstawione dziś rano na konferencji prasowej. Krzysztof Bartyzel znany jako DJ Kris, nie krył łez kiedy informował o decyzjach związanych z opuszczeniem Kołobrzegu przez Sunrise Festival. Zapis konferencji możemy obejrzeć na Facebooku.

Zobacz także: Sunrise Festival 2020 odwołanyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →