Sunrise Festival nie zwalnia tempa. Kolejna duża nazwa w składzie

News
Faithless

Carl Cox, Sasha, John Digweed. Mało? Organizatorzy Sunrise Festival podkręcają atmosferę coraz bardziej. Do składu tegorocznej edycji właśnie dołącza Faithless.

Sunrise Festival 2020. Carl Cox, Sasha, John Digweed i jeszcze więcej

Ogłoszenie w tym tygodniu występów wspomnianych już Carla Coxa, Sashy i Johna Digweeda zelektryzowało wszystkich miłośników sceny klubowej w Polsce. Muzycy ci to Liga Mistrzów muzyki elektronicznej. Ich obecność cieszy rzesze fanów znad Wisły, niezależnie od tego, czy grają raz na miesiąc czy raz na dekadę. W tym wypadku wystarczy raz jeszcze wspomnieć postać Carla Coxa, którego w Polsce nie widzieliśmy od dawna. Tym większe jest podekscytowanie związane z tym ogłoszeniem. Jednak jeśli pomyśleliście, że to koniec – myliliście się.

Dziś otrzymaliśmy informacje o dołączeniu do line-upu tegorocznej imprezy kolejnej mocnej nazwy, a mianowicie Faithless. Występ będzie mieć formę DJ setu. A zatem raz jeszcze warto przyjrzeć się temu ogłoszeniu…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Faithless (czy Sister Bliss) DJ set na Sunrise Festival 2020?

Organizatorzy Sunrise Festivalu podzielili się grafiką, na której możemy zobaczyć Sister Bliss. Może to sugerować, iż na imprezie zobaczymy samą didżejkę i producentkę, nie zaś cały skład. Jak jednak możemy przeczytać dalej, w informacji dołączonej do facebookowego postu, organizator używa określenia „Kultowa grupa Faithless zagra”, a następnie „brytyjski kolektyw zagra DJ seta…”. To zaś przywodzi na myśl występ całej grupy, na czele z charakterystycznym wokalistą Maxi Jazzem.

Wróćmy jednak do formuły występu, jaki na kołobrzeskim festiwalu ma dać Faithless. Sety didżejskie sygnowane przez Faithless to jednoosobowy popis umiejętności Sister Bliss. A zatem może bardziej na miejscu byłoby użycie sformułowania w stylu Sister Bliss (Faithless) DJ set? Z jednej strony nie chcę wyjść na kogoś, kto czepia się słówek. Z drugiej, domyślam się, że wielu uczestników Surise Festival może oczekiwać pojawienia się całego składu. Miłośnicy Faithless mogą czuć się zmyleni przez użyte w ogłoszeniu sformułowania sugerujące występ „kolektywu”, nie zaś tylko jego członkini.

Faithless. 25 lat na scenie

Niezależnie od tego, obecność Faithless/Sister Bliss* (* – niepotrzebne skreślić) w składzie Sunrise Festival 2020 to kolejna wspaniała nowina. Twórczość autorów takich klasyków jak Insomnia, God Is a DJ cz We Come One odcisnęła ogromne piętno na współczesnej muzyce elektronicznej. Jestem pewny, iż niezależnie od tego, w jakim składzie Faithless pojawią się w Kołobrzegu, ich występ z całą pewnością przyciągnie pod scenę tłumy fanów. Zaś w samym secie nie powinno zabraknąć wspomnianych już hitów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →