Summer Contrast 2021. Muzyczna bajka wraca na rogalińską łąkę

Zapowiedzi
Summer Contrast

W dniach od 4 do 9 sierpnia odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja jednego z najlepszych festiwalu typu DIY w naszym kraju - Summer Contrast. Sprawdźcie, jakie szczegóły znamy na ten moment.

Summer Contrast – lokalizacja

Summer Contrast odbywa się na północy kraju w województwie zachodniopomorskim, w niewielkiej osadzie o nazwie Rogalinko. Położona tam polana okazała się utopijnym marzeniem wyznawców muzyki elektronicznej i celebracji życia w akompaniamencie nieskażonej natury.

Mam wrażenie, że pierwsze skrzypce odgrywało tutaj otoczenie – sielankowa polana, z porozstawianymi wolno słupami siana, z niewielkim zalesieniem ale wystarczającym aby zrobić w środku magię. Natura podczas tych dni dawała dużo więcej, niż mogli to założyć organizatorzy – wieczorami fioletowe, kłębiaste chmury nad całą osadą wyglądające jak po jakimś wybuchu natomiast w nocy miliony gwiazd na czystym niebie. Bajka.” – tak w relacji Muno.pl opisywał swoje wizualne doznania jeden z naszych redaktorów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Summer Contrast – line-up i sceny

Na ten moment wiemy o obecności rekordowej liczbie muzycznych scen – Oak Stage, Paradiso, Psychodelic Stage, Piramide, Shroom Stage, Chillout Garden oraz obecność wrocławskiego kolektywu SLAP i scenie niemieckiej inicjatywy o nazwie Culture Trucking. Znając z poprzednich edycji zamiłowanie organizatorów do dźwięku oraz światła, możemy spodziewać się techniki na najwyższym poziomie. To w zeszłym roku, po raz pierwszy na polskim festiwalu pojawił się prekursor wśród światowych soundsystemów – Lambda Labs. Niewiele jest takich miejsc na festiwalowej mapie w naszym kraju, gdzie znajdziemy żyjącą w symbiozie fuzję tak wielu gatunków.

summer contrast

Program muzyczny Summer Contrast skierowany jest dla otwartych umysłów, czerpiących radość z obcowania z jakościową muzyką. Mieszanka muzyki czysto technicznej, berlińskiego house’u rodem z najbardziej zajawkowych miejscówek jak Sisyphos czy Kater Blau, muzyka orientalna z koncertami na żywo czy autonomiczna scena dedykowana wielbicielom muzyki psytrancowej.

Najmocniejsze postaci to na pewno rezydent Berghain Marcel Dettmann, czarodziej Recondite ze swoim live-actem, stały bywalec Burning Man Madmotormiquel, berliński bożek Oliver Koletzki czy pionierzy hipnotycznych dźwięków Carbon Based Lifeforms.

Niezwykle ważnym elementem jest obecność sceny psytrance. Jak sami organizatorzy piszą:

Psy trance nigdy nie był nam obcy, ale w tym roku idziemy dalej i po miesiącach współpracy z międzynarodowymi figurami tej subkultury powstała Elysium Stage z absolutnie wyjątkowym programem artystycznym, który zabierze Was do psychodelicznego nieba.

Summer Contrast – podsumowanie

Będzie to dziesiąta edycja Summer Contrast, który nabierze nowej formuły. Warto wziąć pod uwagę zaproszenie do wspólnego tańca w krainie muzyki, miłości, natury, tolerancji oraz wzajemnego szacunku i zrozumienia. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia, zapraszamy do obszernej relacji z zeszłego roku naszych dwóch redaktorów – Marcelego Świetlika i Pawła Chałupy.

summer contrast

Summer Contrast – wywiad

Na kilkanaście dni przed wystartowaniem machiny Summer Contrast porozmawialiśmy z człowiekiem odpowiedzialnym za całe zamieszanie – Hubertem Czarnym, znanym również jako Gunther Schwarz.

Paweł Chałupa: Przed nami 10. edycja Summer Contrast. Pamiętasz tą pierwszą? Wiele się zmieniło od tamtego czasu…

Hubert Czarny: Dwa razy tak. Zdecydowanie pamiętam pierwszą edycję, jak i zdecydowanie wiele się zmieniło do tej pory. Przez ostatnie parę lat z małego gatheringu na polskiej wsi od zera powstała potężna komuna. Zaczynaliśmy od pięknej idei, którą przywiozłem z antypodów i powoli próbowałem przekazać polskiej publice. Co niektórzy pamiętają nasz parkiet, na którym tańczyło 20 osób, teraz mamy ok 2500. W zeszłym roku wydarzenie osiągnęło cele zamierzone na początku naszego działania, teraz czas na nowe wyzwanie postawione przez organizatorów, które mamy nadzieje zrealizować z podobnym sukcesem.

Opowiedz nieco o tegorocznych przygotowaniach. Mawiają, że jubileusz zobowiązuje.

Hubert Czarny: Dla Summer Contrast ten jubileusz to raczej spełnienie niż zobowiązanie. Przygotowania idą poprawnie, co roku jednak przychodzą kolejne zmiany. Z każdą edycją uczymy się naszego wydarzenia oraz ludzi biorących w nim udział. Z roku na rok również czuje w trakcie tych przygotowań coraz większy spokój w trakcie produkcji wydarzenia. Wiemy co robimy, dla kogo to robimy i dlaczego to robimy. W tym roku nasz team produkcyjny poszedł na całość czego efekty na pewno zostaną zauważone w trakcie tegorocznej edycji.

summer contrast

Programowo to z pewnością najsilniejsza edycja Summer Contrast. Zabookowanie których artystów było największym wyzwaniem oraz z których personalnie cieszysz się najbardziej?

Hubert Czarny: Zdecydowanie jest intensywny program przewidziany na ten rok natomiast nie powiedziałbym, że najsilniejszy do tej pory. Nic nie przebije niedzielnej nocy, podczas której zagrał u nas Nu obok Carbon Based Lifeforms. Przez ostatnie lata wyrobiliśmy markę odpowiednio dobranego programu sceny technicznej, na której prezentowaliśmy jej pełne spektrum, często wprowadzając pewne gatunki na polski rynek. W tym roku postawiliśmy na odczarowanie sceny psytrance. Od paru lat przyglądamy się temu gatunkowi, który naszym zdaniem nie do końca powinien być również kojarzony ze światopoglądem, a właśnie samą muzyką, w końcu jesteśmy festiwalem muzycznym.

W tym roku zjedzie się do Rogalinka światowa śmietanka gatunku, a dekoracjami strefy zajmą się dwie najmocniejsze nam znane ekipy. Zdecydowanie największy uśmiech na twarzy powoduje Simon Posford aka Hallucinogen, który wystąpi z repertuarem „shpongle”. Jest to jedna z największych moich prywatnych inspiracji muzycznych. Astral Projections – kolejna legenda gatunku jak i Kox Box czy Carbone Based Lifeforms, którzy jak dla mnie mogli by sami zagrać na tym festiwalu. Z bardziej wyczekiwanych w Polsce w ostatnich latach to zdecydowanie Ajja. Poza sceną psychodeliczną rozwijamy scenę chilloutową. Scena pod naszym Rogalińskim baobabem to zdecydowanie techniczne granie okraszone koncertami oraz niedzielną rozpustą a nad rzeką możecie spodziewać się piaszczystej plaży zawładniętej berlińskim klimatem. Dla tych co lubią trochę szybciej niespodziankę szykuje zdecydowany lider tego gatunku czyli wrocławski SLAP.

Summer Contrast to nie tylko muzyka. Co szykujecie w tym roku dla osób spragnionych innych zajawek?

Hubert Czarny: Mocno rozwinięta strefa warsztatowa – masaże, sauna, praca z ciałem. Do tego wykłady, pyszne jedzenie i napitki oraz hamaki pod gołym niebem (szczerze nie wiem czy cała reszta ma znaczenie poza tym punktem 🙂

Niedawno ogłosiliście kooperację z kolektywem Slap oraz Culture Trucking, którzy pojawią się na Rogalińskiej łące ze swoimi scenami. Może uda się zdradzić dla naszych czytelników kolejną niespodziankę ?

Hubert Czarny: Kolejną niespodzianką będzie otworzenie się nas wszystkich na nowe doświadczenia.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →