Streaming najbardziej popularnym sposobem słuchania muzyki w Wielkiej Brytanii

News
Giganci streamingowi przedmiotem specjalnego dochodzenia

W 2020 roku 80% konsumpcji muzyki przez obywateli Zjednoczonego Królestwa odbywało się za pośrednictwem serwisów streamingowych.

Brytyjczycy najchętniej słuchają muzyki w streamingu

Opublikowany właśnie w sieci raport BPI (British Phonographic Industry) wskazuje na fakt, że 3/4 odbiorców muzyki z Wielkiej Brytanii korzysta przede wszystkim z platform Spotify i Apple Music. Streaming online stanowi nieco ponad 80% całej konsumpcji muzyki w tym kraju. Liczby te oparte są na oficjalnych danych z Official Charts Company.

To dobra wiadomość dla właścicieli Spotify, którzy kilka dni temu weszli ze na nowojorską giełdę. Brytyjczycy od kilku lat są tymi, którzy wraz z Amerykanami najchętniej na całym świecie korzystają z platform streamingowych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W raporcie możemy przeczytać też, że aż 82% artystów zarabia mniej niż 200 funtów rocznie na streamingu oraz, że w 2020 roku w UK zanotowano 139 miliardów odtworzeń utworów za pośrednictwem Spotify, Apple Music, Tidal itd. To o ponad jedną piątą więcej niż w poprzednim roku. Na sytuację tę wpływ miał z pewnością lockdown, który spowodował, że nie odbywały się żadne koncerty, festiwale i imprezy. Ujawniono również, że prawie 200 artystów zostało odtworzonych ponad 100 milionów razy.

streaming

Nowa fala brytyjskich talentów muzycznych wykorzystuje możliwości streamingu do osiągnięcia fantastycznego sukcesu, mierzonego w setkach milionów, a nawet miliardów strumieni. Wytwórnie płytowe inwestują w nowych artystów, aby zabezpieczyć przyszłość brytyjskiej muzyki, zwiększając eksport i siłę oddziaływania Wielkiej Brytanii – skomentował raport Geoff Taylor, CEO BPI

W październiku zeszłego roku rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że parlament będzie badał szereg kluczowych aspektów streamingu, w tym modele biznesowe firm streamingowych i sposób, w jaki algorytmy i playlisty ukształtowały konsumpcję muzyki oraz jakie mogą być długofalowe skutki ekonomiczne streamingu dla całej branży. Dokument rządowy ma być udostępniony opinii publicznej w tym roku. Stanowić on będzie wkład w dyskusję nad tym, aby muzycy mieli większy udział w zyskach ze sprzedaży swojej muzyki przy pomocy platform streamingowych.

Przeczytaj pełny raport BPI tutaj.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →