Steve Aoki – samozwańczy futurysta i król muzycznego NFT

fot. Steve Aoki / NME
Lifestyle News Technologia

Podczas ostatniego eventu Gala Music popularny DJ i producent EDM Steve Aoki powiedział, że zarobił w ostatnim czasie z NFT więcej niż z muzyki przez ostatnie 10 lat. Sprawdźcie szczegóły!

NFT – nowy rynek zbytu

Sprawą sukcesu Steve’a Aoki’ego zainteresowały się nie tylko portale i czasopisma muzyczne, ale również te komputerowe, lifestyle’owe i plotkarskie. Popularny DJ nie jest nowy w NFT, ponieważ od kilku lat działa na rzecz popularyzacji tej platformy oraz chce, aby aktywa zmieniły przemysł muzyczny.

Przypomnijmy – NFT to unikalne tokeny, które istnieją w łańcuchu bloków, takim jak Ethereum lub Solana. Mogą wskazywać na własność obrazu, utworu muzycznego, a nawet fizycznego zasobu. Rynek NFT eksplodował w ciągu ostatniego roku, a teraz jest to branża warta wiele miliardów dolarów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Steve Aoki o swoim NFT (CNBC)

Aoki jest również fanem Gala Games oraz jej najnowszej platformy – Gala Music. Wygłosił otwierające przemówienie na prywatnym wydarzeniu Gala Music w Forum w Inglewood w Kalifornii 10 lutego, które rozpoczęło się indywidualnymi pytaniami i odpowiedziami. Dyrektor operacyjny Gala GamesSarah Buxton mówiła o grach i muzyce, a następnie producent BT, zaprezentował swoje nowe NFTOrbs. Po części poświęconej przemówieniom odbyły się występy na żywo zespołów: H.E.R., BT, Kings of Leon, 3lau i samego Aokiego.

Steve Aoki – „moje dochody z muzyki pochodzą w 95% z koncertów”

W swoim Q&A Aoki nazwał siebie futurystą. Powiedział, że wierzy, że NFT naprawdę zmieni przemysł muzyczny, który obecnie oferuje artystom marne dochody z tantiemów. Aoki powiedział, że jego występy na żywo prawdopodobnie stanowią 95% jego dochodów z muzyki.

Gdybym nie był DJ-em… musiałbym znaleźć pracę. W obecnym modelu ekonomicznym tantiemy nie są nawet warte świeczki. Jeśli miałbym się naprawdę załamać, Zarobiłem więcej pieniędzy z NFT niż w muzyce przez ostatnie 10 lat. Swoją drogą – byłem o wiele bardziej niezorientowany w muzyce. Jednym z powodów, dla których NFT są tak fajne, jest to, jak bardzo one są uzależnione od społeczności, które je tworzą i wspierają. Ponieważ muzyczne NFT stają się coraz bardziej częścią tego, jak integrujemy i wspieramy artystów, wytwórnie będą musiały zrobić coś więcej niż tylko dodać utwór do listy odtwarzania

– powiedział Aoki.

Steve Aoki – Ultra Music Festival 2013

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →