Catz 'n Dogz otwierają nową wytwórnię WYWIAD

Wywiad

Szykuje się kolejny duży 'krok' w karierze Catz 'n Dogz. Na dniach rusza ich nowa wytwórnia STEP. "Będziemy eksperymentować" - zapowiadają Voitek i Greg w ekskluzywnym wywiadzie dla Muno.pl.

Grzegorz Demiańczuk i Wojtek Tarańczuk, którzy występują obecnie pod pseudonimem Catz 'n Dogz, wcześniej byli rozpoznawalni pod szyldem 3 Channels. Prowadzą jedną z najprężniej działających polskich wytwórni Pets Recordings.

Ciągle im jednak mało i już wkrótce nastąpi wielkie otwarcie nowego labelu STEP. 13 stycznia ukaże się pierwsza epka 20 'Salmons Down’, za którą odpowiedzialny będzie A1 Bassline.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Co kryje się za nazwą nowej oficyny i czy spodziewać się możemy wielkich powrotów muzycznych przeczytacie w naszym wywiadzie z chłopakami. Miłej lektury!

WYWIAD: CATZ 'N DOGZ

 

Otwieracie nowy label, co dalej z Pets Recordings?

Pomysł otwarcia nowej wytwórni pojawił się w naszych głowach już jakiś czas temu. Jest kilka powodów, dla których zdecydowaliśmy się na taki krok. Po pierwsze na Pets nie chcemy wydawać za dużo, po drugie nie wszystko pasuje na Pets – nasza główna wytwórnia ma już swój styl, swoich artystów, zależy nam aby wszystko było spójne. Pracowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy nad lepszą grafiką, każda okładka będzie miała ręcznie robione rysunki, zmieniliśmy trochę logo…

Czyli STEP nie ograniczy planów wydawniczych Pets?

Będą to dwa osobne przedsięwzięcia, planujemy też cykl imprez na premierę każdej płyty w Berlinie. Pets ma bardzo napięty grafik, mamy już pełny kalendarz do konca wakacji, a tak jak wspominałem nie chcemy wydawać za dużo bo ilość nie idzie w parze z jakością…

Jaki pomysł kryje się za nową wytwórnią?

Kocept Step (step czyli pets od tyłu) to 4 releasy vinylowe na rok, 4 kroki i każdy będzie podążał za następnym. Pierwszy vinyl wychodzi w styczniu, następny w marcu i w marcu ukaże się także cyfrowa wersja 1 kroku itd.

Logo wytwórni STEP

Jakiej muzyki możemy się spodziewać po Step?

Bardziej industrialnej, analogowej, myślę też, że więcej surowych brzmień techno i house. Chcemy wrócić do korzeni i tego czym inspirowaliśmy się na początku. Będziemy eksperymentować…

Kto na pierwszą EP i dlaczego A1 Bassline?:)

A1 Bassline wydawał już na Pets, jest to bardzo utalentowany artysta o wielu twarzach. Kawałki, które ukażą się na Step 001 gramy już od kilku miesięcy i spisuja się świetnie! Są o wiele cięższe niż poprzednie wydawnictwa i słychać w nich dużo inspiracji analogowymi brzmieniami.

W jakim kierunku będziecie się rozwijać?

Mamy kilka ciekawych projektów, kilku nowych artystów, nie chcemy jednak zbyt wcześnie zdradzać szczegółów, mogę jednak powiedzieć, że w tym roku ukaże się coś pod szyldem 3 channels…

 

Za pierwsze wydawnictwo na STEP odpowiedzialny jest A1 Bassline

Kto będzie odpowiadał za oprawę graficzną STEP?

Współpracujemy z tymi samymi osobami, które pomagają nam przy Pets, grafikę tworzy artystka z Berlina, ktora także rysuje okładki na Pets. Wszystko w całość składa Daniel Zachodni ze Szczecina, z którym współpracujemy też przy tworzeniu plakatów, flyerów i innych projektów graficznych.

Rozmawiał: Alex Kubaczewski

Foto: Vitali Gelwich

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →