Stendek rezygnuje z IDM?

2 954
Zapowiedzi

Stendek pracując nad nowym albumem "Touch" nie trzymał się ściśle IDM-owej stylistyki, dając upust swoim spontanicznym wizjom. Muno.pl objęło patronat medialny nad tym wydawnictwem.

Stendek to projekt audiowizualny Macieja Wojcieszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pieknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. W muzyce Maćka, słychać inspiracje ambientem, glitch-hopem oraz IDM. W lutym ubiegłego roku ukazał się jego album dla brytyjskiej wytwórni NOECHO Records.
Nowa płyta artysty – „Touch” – ukaże się 28 stycznia w katalogu polskiej wytwórni Pink Kong Records. Już sam tytułowy singiel daje do zrozumienia, że Stendek tym razem nie trzyma się ściśle IDM-owej stylistyki, która do tej pory była mu najbliższa. Miłośnicy dźwięków, które jednocześnie poruszają ciało i wnętrze, a w dodatku wymagają pewnego wysiłku intelektualnego nie powinni być zawiedzeni.
Całość płyty to osiem skrupulatnie wyselekcjonowanych utworów powstałych w latach 2010-2012. Do „Touch” powstał teledysk zrobiony przez TUSTO (Michał Magdziński), który również odpowiedzialny jest za oprawę graficzną albumu.
Muno.pl objęło patronat medialny nad tym wydawnictwem.
Źródło: mat. prasowe

„Touch” by Stendek from Tusto on Vimeo.