Stef Mendesidis: wielogodzinne live’y w Berlinie i Gdańsku

fot. archiwum Stefa Mendesidisa
News
Stef Mendesidis: trzygodzinne live'y w Berlinie i Gdańsku

Tuż przed graniem w Berghain – i to czterogodzinnego live’a, który będzie najdłuższym w historii klubu – kultowy producent Stef Mendesidis zahaczy o Polskę.

Techno-obieżyświat

Grecki artysta Stef Mendesidis produkuje i gra muzykę od ponad dekady. Studiując architekturę, fascynował się analogowymi instrumentami i ich muzyczną mocą. Stef urodził się w ZSRR, a młodość spędził w Grecji. Mieszkając w Salonikach, zafascynował się wczesnymi dźwiękami techno na lokalnych rave’ach. To określiło jego przyszłą ścieżkę.

Stef Mendesidis @ Monasterio Rave | BE-AT.TV

Mając dwadzieścia kilka lat, Stef przeniósł się do Moskwy, gdzie w 2012 roku zaczął grać w klubach. W 2013 roku został rezydentem legendarnego klubu Monasterio. Dzieląc scenę z najwybitniejszymi artystami techno, opanował swoje techniki i ostatecznie wypracował własne rozpoznawalne brzmienie. Artysta zmienia też co jakiś czas swoje miejsce zamieszkania: po mieszkaniu w Rosji, wyprowadził się do Berlina, a potem na jakiś czas do Kijowa (wcześniej nawiązując dobrą relację z Nastią podczas jednego z występów). Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, przeniósł się do Amsterdamu. Latem tego roku grał podczas specjalnego eventu charytatywnego wytwórni Nechto w Nowym Jorku, podczas którego zbierano fundusze dla Ukrainy, a także podczas showcase’u ukraińskiego labelu w berlińskim HÖR.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

NECHTO – Stef Mendesidis (LIVE) | HÖR – May 18 / 2022

Od debiutanckiego wydawnictwa po labele Bena Klocka i Clerica

Pierwszym kluczowym wydawnictwem Mendesidisa był Cyborg, dzięki któremu wylądował potem w tak cenionych wytwórniach jak Klockworks czy Clergy. Od tego czasu dba o to, by jego release’y ukazywały się na krążkach winylowych.

Brzmienie Stefa określane jest jako „dynamiczny minimalizm z dużą ilością kompleksowego sound designu”. Przy produkcji skupia się na analogowych maszynach i nagrywaniu muzyki bez powtórek. Nawet grając DJ sety, jest stale skupiony na kreacji, używając czterech kanałów i szerokiego wachlarza autorskich loopów, by zawsze tworzyć nowe brzmienie.

Stef Mendesidis – Celesta 33

Ekspresyjne, 3-godzinne występy live-actowe

W ciągu ostatniej dekady muzykę Stefa można było usłyszeć na najbardziej znaczących parkietach świata. Jego utwory są niemal integralną częścią większości setów DJ-skich granych przez innych artystów. Zyskawszy wsparcie i uznanie najbardziej wpływowych DJ-ów i producentów z branży, Stef nadal pracuje nad swoim brzmieniem i nie zbacza z obranej przez siebie, charakterystycznej trajektorii określonej estetyki i techniki.

Stef Mendesidis @ Clergy Lockdown Sessions

Będąc jednym z najbardziej produktywnych producentów na scenie muzyki elektronicznej, Stef nieustannie udowadnia to podczas swoich występów na żywo – brzmienie i kształt tych live’ów zmienia się dynamicznie z jednego występu na drugi. Sety Stefa są bardzo funkcjonalne i znane z długiego czasu trwania – nie ma innych artystów, którzy mogliby występować na żywo dłużej niż trzy godziny. Przypomnijmy tu, że set w Berghain ma trwać 4 godziny! Ale przed występem w Berlinie Stef pojawi się również w Polsce – po raz pierwszy w formule live – w gdańskim Crackhouse już 9 września, gdy trójmiejski klub połączy swoje promotorskie siły z 999.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →