Squarepusher prezentuje klip nakręcony na pustych ulicach Detroit

4 663
News Film Galeria

Wideoklip, wyreżyserowany przez Jacoba Hurwitza-Goodmana, został zarejestrowany w zeszłym miesiącu, tuż po zamknięciu miasta z powodu koronawirusa.

Squarepusher – czołowa postać sceny elektronicznej

Squarepusher to flagowa postać nie tylko kultowej wytwórni Warp, ale i całej brytyjskiej sceny elektronicznej, na której z powodzeniem działa od ponad 18 lat. Tom Jenkinson uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych i kreatywnych artystów w tej branży. Raczył nas już mięsistym breakbeatem i drum’n’bassem, zaskakiwał połączeniem brzmień acid techno z jazzem i funkiem, wciąż poszukując nowych środków wyrazu.

Squarepusher i puste miasto

W sugestywnym teledysku do utworu Detroit People Mover Squarepushera możemy zobaczyć opustoszałe centrum Detroit z perspektywy osoby przemierzającej miasto tramwajem. Melancholijne brzmienie syntezatorów uwypukla urbanistyczne pustkowie, pozbawione obecności ludzi. „Żywe” są jedynie reklamy, banery i citylighty, które wciąż namawiają do konsumpcji.  W czasie jazdy tramwaju znajdująca się w nim drukarka drukuje zdjęcia prezentujące przeszłość Detroit, na których metropolia tętni życiem i kolorami. Utwór jest częścią serii rozpoczętej w 1993 roku, inspirowanej muzyką Detroit.

Squarepusher – Detroit People Mover

Posłuchaj nowego Squarepushera

Na początku tego roku Squarepusher wydał swój pierwszy od pięciu lat album Be Up A Hello. Z kolei EPka, Lamental, została wydana w kwietniu i jest już dostępna w formatach cyfrowych i fizycznych. Detroit People Mover pojawia się na obu wydawnictwach. Ukrywający się po pseudonimem Squarepusher Tom Jenkinson mówi, że teledysk do Detroit People Mover stanowi idealny kontrast do poprzedniego klipu artysty do kawałka Terminal Slam, który był wysokoenergetyczny, niespokojny i wypełniony życiem.

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.