Sprzęt do grania i do produkcji muzyki? Oto mocna propozycja ASUS-a

Fot. Daniel Remian
News
ASUS ROG Flow Z13 - fot. Daniel Remian

Tablet, laptop do gier, sprzęt do poważnej pracy. W normalnych warunkach chcąc mieć tego rodzaju urządzenia musielibyśmy kupić trzy oddzielne komputery, każdy o innym zastosowaniu. ROG Flow Z13 jest jednak bardzo daleki od normalności, a dzięki temu łączy w sobie możliwości, jakich nie oferuje żaden inny sprzęt na rynku.

1,1 kg masy, 12 mm grubości – w tak niewielkich gabarytach ASUS zamknął prawdopodobnie najbardziej uniwersalny komputer na rynku, który w jednej chwili jest tabletem, w drugiej wydajnym laptopem do gier (i nie tylko), a w trzeciej staje na biurku i podłączony do stacji dokującej staje się potężnym komputerem stacjonarnym, zdolnym poradzić sobie z niemal każdym kreatywnym wyzwaniem. Flow Z13 zachwyca możliwościami.

ASUS ROG Flow Z13 – fot. Daniel Remian

Co potrafi ASUS ROG Flow Z13?

W swojej podstawowej formie jest ROG Flow Z13 to znakomicie wykonany tablet, o nietuzinkowej stylistyce. Uwagę przykuwa zwłaszcza podświetlane LED-ami okienko, przez które możemy podziwiać jego podzespoły, a także wbudowana podstawka, umożliwiająca postawienie tabletu pod niemal dowolnym kątem. A to spodoba się każdemu, kto zechce wykorzystać pełnię możliwości 13,4-calowego wyświetlacza. Jest to wysokiej klasy ekran dotykowy, kompatybilny z rysikiem, więc może przypaść do gustu cyfrowym artystom, fotografom albo po prostu miłośnikom robienia odręcznych notatek i bazgrolenia po czystej kartce w poszukiwaniu inspiracji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

ASUS ROG Flow Z13 – fot. Daniel Remian

Ekran ma proporcje 16:10, więc daje więcej przestrzeni do pracy w pionie i jest dostępny w dwóch konfiguracjach: z ekranem 4K 60 Hz lub ekranem FullHD 120 Hz. Obydwa oferują znakomite odwzorowanie barw, więc wybór sprowadza się do tego, czy bardziej zależy nam na wysokiej rozdzielczości czy na płynnej rozgrywce.

ASUS ROG Flow Z13 – fot. Daniel Remian

Bo wystarczy do tego tabletu podłączyć dołączoną do zestawu magnetyczną klawiaturę, by przekształcić go w pełnoprawny laptop gamingowy. Mamy tu bowiem do czynienia z podzespołami, jakie zazwyczaj znajdziemy w komputerach ważących ponad dwukrotnie więcej niż ROG Flow Z13 – procesor Intel Core i9-12900H, kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3050 Ti, 16 GB RAM-u i super-szybki napęd SSD o pojemności 512/1024 GB. A to konfiguracja, która sama w sobie pozwoli odpalić każdą najnowszą grę na średnich lub wysokich ustawieniach graficznych. Nawet najnowsze produkcje, jak przeniesione z konsoli PlayStation God of War czy Spider-Man bez problemu zadziałają na tym sprzęcie z satysfakcjonującą płynnością. Jednocześnie ASUS zadbał też o adekwatny układ chłodzenia z ciekłym metalem i komorą parową, by nawet pod pełnym obciążeniem ROG Flow Z13 nie zwalniał, ale był w stanie pracować nomen-omen pełną parą.

ASUS ROG Flow Z13 - fot. Daniel Remian
ASUS ROG Flow Z13 – fot. Daniel Remian

Kiedy zaś potrzeba więcej mocy i chcemy zagrać na najwyższych ustawieniach graficznych, tablet ASUS-a ma jeszcze jeden as w rękawie – możliwość wykorzystania go w roli komputera stacjonarnego. Podobnie jak inne sprzęty z serii ROG Flow, tu również mamy możliwość podłączenia stacji dokującej XG Mobile. Pełni ona rolę replikatora portów – podłączamy do niej wszystkie akcesoria, monitor, głośniki, etc., łączymy się jednym kablem z Flow Z13 i voila, mamy komputer stacjonarny. Jednak oprócz możliwości zadokowania tabletu służy ona również do znaczącego zwiększenia mocy komputera, gdyż zawiera w sobie kartę graficzną Nvidia RTX 3080. A to w połączeniu z procesorem wbudowanym w tablet daje nam już ponadprzeciętnie potężną konfigurację sprzętową, która uruchomi absolutnie każdą grę na najwyższych ustawieniach graficznych i pozwoli na pracę z wymagającym oprogramowaniem, np. do montażu filmów czy tworzenia grafiki 3D.

ASUS ROG Flow Z13 - fot. Daniel Remian
ASUS ROG Flow Z13 – fot. Daniel Remian

Nie tylko gry. ROG Flow Z13 to też potężna mobilna maszyna dla twórców

Ze względu na potężne podzespoły ROG Flow Z13 może się podobać przedstawicielom wielu branż. To na pewno znakomity wybór dla fotografów, zwłaszcza takich, którzy lubią retuszować przy użyciu tabletu – maszyna od ASUS-a pozwoli im pracować po swojemu nie tylko przy biurku, ale także w terenie. Ten sprzęt może się jednak szczególnie spodobać muzykom, bo nie ma chyba drugiej tak uniwersalnej maszyny, która sprawdzi się zarówno w studio, jak i na scenie. Ze względu na kompaktowe rozmiary a jednocześnie zawarty potężny procesor, Z13 idealnie sprawdzi się podczas koncertu czy DJ-skiego setu. Dotykowy ekran oznacza zaś szereg kreatywnych możliwości – jednym dotknięciem palca można aktywować kolejne elementy setu w Abletonie czy nawet korzystać z wirtualnych drumpadów i czy faderów. Jeśli korzystamy z wirtualnych instrumentów na scenie, możemy zmieniać ich parametry z pomocą dotyku, czy nawet wykorzystać tablet w roli zeszytu z nutami.

ASUS ROG Flow Z13 - fot. Daniel Remian
ASUS ROG Flow Z13 – fot. Daniel Remian

Tablet można też zabrać na nagrywki w terenie lub przenosić ze sobą z jednego studia do drugiego, zaś w domu – po podłączeniu do stacji dokującej XG Mobile – zyskać potężną stacją roboczą. Wszystko to na jednej maszynie, bez konieczności kupowania kilku komputerów do różnych zastosowań, między którymi trzeba synchronizować pliki projektów czy biblioteki dźwięków.

ASUS ROG Flow Z13 - fot. Daniel Remian
ASUS ROG Flow Z13 – fot. Daniel Remian

Dla tych, którzy chcą czegoś więcej

Jest jeszcze jedna cecha, która sprawia, że ROG Flow zdaje się być wprost stworzony nie tylko dla graczy, ale też dla cyfrowych artystów – to jego unikalność. Artyści to zwykle esteci, lubiący obcować z produktami nietuzinkowymi, wyróżniającymi się na tle szarych, podobnych do siebie maszyn. Nowy tablet ASUS-a wyróżnia się z tłumu jak mało który sprzęt za sprawą nieszablonowej konstrukcji i futurystycznego wzornictwa. Ten sprzęt rzuca się w oczy; to wyjątkowa maszyna dla wyjątkowych ludzi, którzy chcą czegoś więcej – zarówno od życia, jak i od komputerów, z których korzystają na co dzień. Flow Z13 to nie tylko znakomita maszyna do pracy i rozrywki – to kolejny sposób, by wyrazić siebie.

ASUS ROG Flow Z13 - fot. Daniel Remian
ASUS ROG Flow Z13 – fot. Daniel Remian

Artykuł powstał we współpracy z marką ASUS Republic of Gamers.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →