Sprzedano klasyczny soundsystem DJ KOOL Herca

fot. DJ Pricekut / YouTube
News Technologia
DJ KOOL Herc aukcja

Po wydawniczych białych krukach oraz koronie Notorious B.I.G-a nadszedł czas na kolejną aukcję, gdzie stawką są artefakty hip-hopowej legendy. Tym razem to pamiątki DJ KOOL Herca z czasów początków sceny - zdjęcia, kurtki, naszywki, płyty, okulary... wszystko rozeszło się jak świeże bułeczki. Największe zainteresowanie budził jednak jego klasyczny soundsystem, który został sprzedany za jeszcze większą kwotę, niż szacowano.

DJ KOOL Herc i jego pamiątki z tamtych lat

18 sierpnia 2022 w londyńskim domu aukcyjnym Christie’s wystawiono sprzęty i pamiątki należące wcześniej do Clive’a Campbella, czyli DJ KOOL Herca. Soundsystem jamajsko-amerykańskiego pioniera hip-hopu sprzedał się za więcej niż szacowaną wartość 100-150 tysięcy dolarów. Sprzęt został opisany przez Christie’s jako „główny soundsystem DJ Kool Herca„, którego jamajsko-amerykański didżej używał od połowy lat 70. do lat 80. XX wieku. Campbell jest uważany za człowieka, który swoim działaniem podłożył fundamenty pod powstanie nowojorskiej sceny hip-hopowej. To on w latach 70. na Bronxie zapoczątkował technikę Merry-Go-Round.

Kool Herc „Merry-Go-Round” technique

Po zakupie systemu Acoustic PA w 1973 roku kontynuował budowę swojego systemu nagłośnieniowego, dodając przez lata dodatkowe komponenty. Być może najważniejszy był mikser GLI 3880, który zastąpił ośmiokanałowy mikser akustyczny, pozwalając Hercowi łatwiej przełączać się między dwoma gramofonami (zamiast używać dwóch rąk do ręcznego przełączania kanałów). Wzmacniacz McIntosh o mocy 300 W wystarczał, aby wypełnić dźwiękiem pokój, plac zabaw, boisko do koszykówki czy park, dzięki czemu umocnił reputację jednego z najbardziej dominujących systemów dźwiękowych w Bronksie w latach 70.

– czytamy w opisie produktu Christie.

W opisie możemy również znaleźć kilka słów od jego dawnego właściciela:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To „coś” kosztowało dużo pieniędzy i pompowało dużo „soku”

– wspomina DJ KOOL Herc.

W zestawie oczywiście nie mogło zabraknąć niezawodnych gramofonów Technics 1100A.

viva freestyle kool dj herc live

Soundsystem pioniera hip-hopu został sprzedany za 201 600 dolarów!

Jeśli chcecie zobaczyć więcej artefaktów DJ KOOL Herca, sprawdźcie stronę Christie’s.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →