Spotify przejmie SoundCloud?

News

Podobno Spotify jest bardzo zainteresowane kupnem serwisu SoundCloud. Jeśli dojdzie do transakcji, Szwedzi staną się prawdziwą streamingową potęgą.

Na rynku streamingu robi się coraz ciekawiej. Kilka tygodni temu informowaliśmy, że SoundCloud został wystawiony na sprzedaż, a jego właściciele żądają od ewentualnego nabywcy okrągłego miliarda dolarów. Choć cena wydawała się zaporowa, znalazł się chętny i jest nim… Spotify – usługa, która na tym rynku jest prawdziwym asem i zgarnia największy kawałek tortu. Szwedzki serwis ma 100 milionów użytkowników, z czego 40 milionów wykupiło płatny dostęp.
Jak donosi Financial Times, rozmowy na temat zakupu SoundCloud przez Spotify są na zaawansowanym etapie. Właściciele obu serwisów na razie odmawiają komentarza w tej sprawie, czyli coś jest na rzeczy. Jeśli dojdzie do transakcji, Spotify będzie mogło pochwalić się ogromną bazą użytkowników i pod tym względem zostawi konkurencję daleko w tyle (drugi największy gracz na rynku – Apple Music – ma „tylko” 17 milionów subskrybentów).
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →