Sport i techno, czyli zajęcia na 135 BPM

3 885
News
Sport i techno, czyli zajęcia na 135 BPM

"Poprawiamy naszą sprawność fizyczną przy pięknych, głębokich, syntetycznych dźwiękach, które serwuje nam lokalny artysta na żywo" - rozmawiamy z Michałem Nowakiem, prowadzącym techno sportowe zajęcia we Wrocławiu.

Fakt, że na festiwalach robimy czasami po kilkadziesiąt kilometrów już nikogo nie dziwi. Cross Fit Wrocław wychodzi na przeciw osobom, dla których taniec to świetna forma aktywności sportowej. W S&C Room w każdy czwartek, kilkanaście osób pod okiem trenera zamiast tańczyć – ćwiczą. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że słyszana muzyka  to przygotowane 1,5h sety przez lokalnych djs grających na żywo. Sport w rytm techno znalazł swoich wiernych fanów, którzy tylko odliczają dni do kolejnego treningu. Byliśmy tam i szczerze polecamy!

Postanowiliśmy zadać kilka pytań sprawcy całego zamieszania. Michał Nowak to doświadczony trener przygotowania motorycznego, właściciel firmy Strength & Conditioning  Room, która oferuje zindywidualizowany system treningu dla trzech grup odbiorców: sportowców, osób dorosłych prowadzący aktywny tryb życia oraz dzieci od 6 roku życia.

Techno oraz aktywność fizyczna jemu towarzysząca to żadne odkrycie, jednak połączenie to stworzone jest dla klubów czy festiwali. Skąd pomysł aby przenieść te ćwiczenia do przestrzeni Cross Fitowej?
Wiemy nie od dziś, że muzyka wzbudza wiele emocji i jest smacznym pokarmem dla duszy, zaś dla treningu silnym zewnętrznym bodźcem. Stąd pomysł na taką właśnie inicjatywę. Po co czekać na weekend, jak można już w czwartek zameldować się w Crossfit Wrocław o 21:15. Wszystko po to, aby zadbać o swoją sprawność fizyczną i zaspokoić muzyczny głód w zdrowym stylu.
Opowiedz nieco o samym przebiegu tych ćwiczeń – co zastaniemy na miejscu?
Całość odbywa się w wielkiej hali ok. 2400m2. Stawiamy na towarzyszący mrok, jakkolwiek to nie brzmi. Podczas treningów uruchamiamy specjalną pod tą okazję instalację świetlną. Na miejscu znajdziemy dwie strefy – Mobility oraz Rave dla maksymalnie 14 uczestników. Poprawiamy naszą sprawność fizyczną przy pięknych, głębokich, syntetycznych dźwiękach, które serwuje nam lokalny artysta na żywo. Wzmacniamy nasz aparat ruchu, uczymy się i dobrze się bawimy w tempie 130-140bpm. Czas trwania treningu to około 1,5 godziny.
Zajawka na techno i sport – czy są jeszcze jakieś wymogi przed zapisaniem się na te ćwiczenia?
Wymieniłeś dwa główne. Oprócz tego, każdego uczestnika obowiązuje dresscode „always black”. Zapisy na zajęcia odbywają się od niedzieli do poniedziałku, po tym terminie lista się zamyka. Jeśli chodzi o djs to mają „przymus” mocnego grania. W końcu wszyscy tutaj jesteśmy po to, żeby się zmęczyć, a nie odpocząć. Wielu zaproszonych artystów kojarzonych było z lżejszą selekcją – na moje zaproszenie musieli uzbroić się w nieco cięższą muzykę, co również było dla nich wyzwaniem.
Czy w planach jest rozszerzenie tej działalności – jeśli tak, to co chodzi Ci po głowie?
Na tą chwile chciałbym, aby każdy topowy artysta z Dolnego Śląska miał swój udział w projekcie Rave No Limit.
Powiedzmy, że ktoś nigdy nie słuchał takiej muzyki oraz nie bardzo jest zainteresowany poprawianiem swojej kondycji. Jak mógłbyś zaprosić taką osobą na 1,5 godzinny Rave No Limit?
Nie zaprosiłbym takiej osoby. W grupie Rave No Limit, która dziś liczy 70 osób, nie ma przypadkowych ludzi. Każda z tych osób, jest mocno zmotywowana aby spędzić tę jednostkę treningową na maksymalnych obrotach. To także grupa, która doskonale zna scenę muzyki elektronicznej, lubując się naturalnie w jej cięższej, szybszej, mroczniejszej odmianie.