Społeczność Tamy rusza ze zrzutką na klub. To pierwsza taka akcja w Polsce

News
MCMLXXXV, Spectribe i VJ Lola Haze

O tym, że polskie kluby potrzebują naszej pomocy w tych ciężkich dla branży rozrywkowej czasach donosiliśmy już niejednokrotnie. Niedawno ruszyła jedna z najciekawszych zbiórek tego typu. Jej pomysłodawcami nie są właściciele klubu, lecz jego społeczność.

Tama – więcej niż klub

Branża artystyczno-rozrywkowa to najprawdopodobniej jedna z najbardziej pominiętych gałęzi gospodarki w dobie pandemii w Polsce. Od początku całego zamieszania strona rządowa nie zająknęła się o mechanizmach pomocy, ani jakichkolwiek innych planach względem tego sektora. Więcej na temat sytuacji branży i tego co możemy dla niej zrobić przeczytacie tutaj.

Joris Voorn w Tamie

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wiele spośród polskich klubów, aby móc kontynuować swoją działalność rozpoczęło internetowe zbiórki pieniędzy. Zupełnie inaczej jednak sprawa ma się w przypadku poznańskiej Tamy. Lokalu, który od lat pracował na renomę jednego z najlepszych w naszym kraju. Jego włodarze zostali wyręczeni przez społeczność, która wykształciła się, wokół tej miejscówki. To niezwykły i naprawdę unikatowy gest solidarności ze strony bywalców.

TAMA REOPEN WEEKEND #SAVETAMA

Jak możemy przeczytać w opisie zbiórki cała akcja jest oddolnym gestem najbardziej oddanych fanów lokalu, który wynika tylko i wyłącznie z wolnej woli pomysłodawców. Jak piszą autorzy:

My stali bywalcy, sezonowi bywalcy i okazjonalni bywalcy klubu Tama zaczęliśmy się martwić. Co się stanie jak kluby będą zamknięte do czerwca, a może nawet do września/października? Niektórzy mówią, że żadna impreza, koncert ani większe wydarzenie muzyczne nie odbędzie się w tym roku. Co wtedy zrobią właściciele klubów? Pewnie niektóre kluby upadną, a Poznań nie może sobie pozwolić na zamknięcie Tamy.

Pieniądze ze zbiórki przekazane zostaną na koszty utrzymania lokalu, oraz pensje dla pracowników. Co więcej, autorzy akcji zapowiadają, że w pierwszym możliwym terminie odbędzie się impreza Reopen Tama i Tama Bar dla darczyńców.

Zrzutka dostępna jest pod tym adresem. Serdecznie zachęcamy do wspierania akcji. Tama to niezwykle ważny i cenny punkt na kulturalnej mapie Poznania, na którego stratę nie możemy sobie pozwolić!


Polska branża kulturalno-rozrywkowa zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy

Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymy

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →