SoundCloud kontra wytwórnie muzyczne

News

SoundCloud nie może porozumieć się z największymi wytwórniami muzycznymi w sprawie rozliczeń za streamowanie muzyki. Negocjacje spełzły na niczym.

Muzyczni giganci, tacy jak Universal, Sony i Warner, od dłuższego czasu nie mogą dojść do porozumienia z SoundCloud. Firmy mają problem z ustaleniem warunków umów licencyjnych z popularnym serwisem muzycznym. SoundCloud odwiedza miesięcznie 175 milionów użytkowników, nierzadko słuchając tam nielegalnie udostępnionej muzyki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nic więc dziwnego, że wytwórnie muzyczne zaczynają upominać się o swoje należności. Na SoundCloud co minutę trafia 12h muzyki, labele zarzucają serwisowi, że nie panuje nad procederem udostępniania nielegalnych treści oraz, że nie potrafi zaproponować prostego rozwiązania w kwestii rozliczania się z artystami i wytwórniami. Strony nie mogą dojść do porozumienia, negocjacje stanęły na niczym.
Póki co, przez nierozwiązaną sprawę umów licencyjnych, portal banuje nielegalnie umieszczone kawałki. Jeśli serwis muzyczny szybko nie rozwiąże tych kwestii, utrudnienia w korzystaniu z SoundCloud mogą odbić się na ilości aktywnych użytkowników.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →