Publikujesz miksy na SoundCloud? Już niedługo…

News

SoundCloud blokuje coraz więcej setów DJ-skich z powodu naruszenia praw autorskich zmiksowanych w nich utworów. Na szczęście są alternatywne serwisy.

W ostatnich miesiącach bardzo wielu użytkowników serwisu SoundCloud przekonało się na własnej skórze, że jest to miejsce coraz mniej przyjazne DJ-om. Blokowanie miksów z powodu naruszenia praw autorskich zawartych w nich utworów zdarzały się często, jednak jak wynika z ostatnich doniesień, koncern Universal Music ma absolutną dowolność w kwestii blokowania zamieszczanych przez użytkowników plików dźwiękowych.
Źródło: Do Androids Dance
Problemem DJ-ów jest zapis prawny mówiący o zakazie publikacji utworów zmodyfikowanych bez zgody ich autora, a za modyfikację uważa się też miksowanie z innymi utworami. Cóż, prawo nie jest dostosowane do sposobów promocji muzyki przez DJ-ów, ale chyba tylko Universal Music i SoundCloud widzą w miksach problem…
Na szczęście nie jesteśmy skazani na SoundCloud, a DJ-sety z powodzeniem można publikować w Profilu Artysty Muno.pl, w Muno.FM czy serwisach typu MixCloud.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →