Sopockie kluby otwarte tylko do 3:00? Tego chce policja

News

Sopocka policja uważa, że zamykanie klubów i dyskotek o godzinie 3 w nocy poprawi bezpieczeństwo w centrum miasta. Ale czy na pewno?

Już teraz miłośnicy wielogodzinnych rave’ów, kończących się koło południa, nie mają w Sopocie łatwego życia, a może być jeszcze trudniej. Zgodnie z obowiązującym lokalnym prawem, kluby nocne mogą być otwarte maksymalnie do godziny 5:00 (to dlatego imprezy w Sfinksie kończą się akurat w najlepszym momencie). Zdaniem policji, czas funkcjonowania klubów i dyskotek powinien być jeszcze krótszy, by poprawić bezpieczeństwo na ulicach Sopotu.
Jak informuje sopocka policja, do największej liczby przestępstw dochodzi między godziną 4 a 5 nad ranem, głównie w weekendy. W 2016 roku przy ul. Bohaterów Monte Cassino policjanci byli wzywani do 876 interwencji, z których 276 miało miejsce w piątek i sobotę, a 180 przeprowadzono bezpośrednio w lokalach rozrywkowych. Sprawcami najczęściej są osoby nietrzeźwe.
Zdaniem policji, zamykanie klubów i dyskotek o godzinie 3 (czyli takiej, w której zwykle zaczyna się najlepsza impreza) poprawi bezpieczeństwo w centrum miasta. O propozycji zmian godzin funkcjonowania lokali nocnych komendant sopockiej policji poinformował władze miasta w liście otwartym. Jego pełną treść możecie przeczytać na stronie sopot.policja.gov.pl.
A może zamiast wcześniej zamykać kluby wystarczyłoby zwiększyć ilość nocnych patroli na ulicach?
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →