SOPOT ELECTRO CITY 2007!

News

21 lipca będzie bez wątpienia nie lada gratką dla fanów klasycznych brzmień elektro. Własnie tego dnia w sopockim Sfinksie rusza impreza SOPOT ELECTRO CITY 2007. Kto pamięta takie grupy jak Can, Tangerine Dream czy Kraftwerk na pewno nie będzie zawiedziony...

Troche historii dla niewtajemniczonych:

Wyżej wymienione zespoły zaczęły tworzyć na początku lat 70tych zupełnie nowe jak na te lata rodzaje muzyki. Szczególnie na uwagę zasługuje Kraftwerk, który jest bardzo często wymieniany jako najważniejsza inspiracja kontynuatorów nurtu electro. Grupa, której wizerunkiem stał się człowiek-robot w swoich kolejnych produkcjach coraz bardziej odchodziła od tradycyjnych instrumentów zastępując je syntezatorami, zniekształconymi przy pomocy wokodera wokalami, licznikami Geigera, generatorami i maszynowym rytmem. Do początku lat 80-tych powstało kilka płyt, a nagrania „Autobahn”, „Das Model”, „Das Robot” czy „Trans Europe Express” zdobyły ogromną popularność.

W 1982r
. melodię z ostatniego z tych utworów wykorzystał niejaki Afrika Bambaataa do stworzenia utworu „Planet Rock”, dzisiaj uznawanego za początek muzyki – electro. Dzisiaj electro przeżywa w Europie prawdziwe odrodzenie a jego najważniejsze  cechy takie jak cyfrowe dźwięki elektroniczne przypominające odgłosy z prymitywnych gier komputerowych, funkowy bass, perkusja z automatu Roland TR 808 są wykorzystywane w niemal każdej odmianie współczesnej muzyki klubowej (breakbeat, house, dnb, techno).  

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie dawną jakość klasycznego elektro podtrzymują takie postaci jak LEGOWELT i LUKE EARGOGGLE. Ten pierwszy to prawdopodobnie największy talent Bunker Records z Hagi jak i całej sceny electro/technofunk/italo. Jego kawałki charakteryzują się niesamowicie głębokim analogowym basem, często połączonym z mocnym beatem i charakterystycznymi elementami Italo. Już 21 lipca zaprezentuje w Sfinksie swój autorski występ live!

Natomiast LUKE’a EARGOGGLE wystąpi również ze swoim autorskim live actem. Tej nocy nie usatysfakcjonuje jednak kolorowych clashowych dzieci, a będzie pożywką dla maniaków brzmienia, mroczną przejażdżka dla wszystkich tych którzy w muzyce doszukują się producenckiego kunsztu i mocnego bitu wtedy kiedy jest czas na szatańskie balety..

Rodzime wsparcie zapewnią live’actowcy Datadisc, Efektvol z gdańskiej wytworni Salut Rec., Edamski, niesamowicie uzdolniony nastolatek z białostockiej Audiosfery oraz doskonale znani na trójmiejskiej scenie dj’e: rezydent sfinksa PARYSS i LUKS. Dodatkową atrakcją i uświetnieniem imprezy będzie 3 ekranowy wizualny performance dwójki bardzo utalentowanych i zaprawionych w bojach trójmiejskich vj’ów K4CZOR & 0X43.
[więcej]

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →