Son Lux myślą o jutrze – „A Different Kind Of Love” zapowiada „Tomorrows III”

Djeneba Aduayom
News
Son Lux zapowiadają Tomorrows III singlem A Different Kind Of Love

Son Lux swoją estetyką godzą gusta muzyczne, które do tej pory stały po przeciwnej stronie barykady. Są unikatowi i szczególni, aż drażniąco inni. Wrażliwi i drapiący: zazwyczaj w każdym ich utworze tkwi jakaś zadra, która niszczy ich idealny wizerunek. A ta imperfekcja - wyłącznie dodaje im autentyczności.

Son Lux – trzecie jutro

Niedawno, bo w zeszłą środę, zespół wypuścił singiel A Different Kind of Love, promujący wydawnictwo Tomorrows III, które będzie kontynuacją dwóch albumów z 2020 roku. Son Lux otwierają nowy rozdział solidnym tąpnięciem, znowu bardzo w swoim stylu. Numer jest rozedrgany i skrzypiący, jednocześnie bogaty i obfity, a z drugiej strony, minimalistyczny i skompresowany do prawie jednostajnego rytmu. Na tyle wabiącego, by od razu wwiercić się w myśli i w nich już pozostać. Może wydawać się niechcianym, ponurym gościem, jednakowoż nie sposób go nie docenić. Za… ostrożną demolkę emocji, dokonywaną systematycznie podkutą muzyką.

Son Lux zapowiadają Tomorrows III singlem A Different Kind Of Love

Son Lux – kolejne warstwy wrażliwości

Zespół wykazuje się ostatnio niespotykaną wręcz płodnością. Ledwie po roku od podwójnego wydawnictwa, wracają z zapowiedzią jego kolejnej części. Równie artystycznej, utkanej z równie ulotnych inspiracji, równie wrażliwej. Son Lux wydają się studnią bez dna, kopalnią, w której nigdy nie zabraknie kruszcu pod względem tworzenia, które aż prosi się o nazwanie – w pewnym sensie natchnionym. Osobiście uwielbiam w ich muzyce ścieranie się piszczącej elektroniki oraz bardziej klasycznych wpływów. Ta pierwsza zapowiedź nowego albumu jest ich pełna: skrzypnięć, zagięć oraz szelestów, drobnych podjudzaczy, które podsycają ciekawość i wzbudzają niecierpliwość.

Son Lux — A Different Kind of Love (Official Visualizer)

Son Lux – wibrujące detale

Do utworu A Different Kind of Love powstała szczególna wizualizacja autorstwa Yuanyuan Su. Sam projekt, jak przystało na Son Lux, wydaje się być dopieszczony w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Zespół uruchomił też przedsprzedaż merchu promującego ich muzyczną trylogię. Na ich stronie internetowej można już zamówić tradycyjne wydanie winylowe, płyty CD, box deluxe, a także ubrania, czy gadżety, takie jak notatniki  i puzzle.

Son Lux – Tomorrows III – tracklista albumu

  1. Unbind
  2. A Different Kind of Love
  3. Upend
  4. Plans We Make [feat. Kadhja Bonet]
  5. Glimmer
  6. Come Recover
  7. Sever [feat. Holland Andrews]
  8. The Hour
  9. Embrace
  10. Vacancy [feat. Kiah Victoria]
Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.