Solomun przeprasza muzułmanów

4 558
News

"Mam nadzieję, ze zaakceptujecie moje szczere przeprosiny, ponieważ płyną one prosto z serca" - przeczytaj oświadczenie Solomuna w sprawie występu na Kappa Futur Festival.

Solomun, szef wytwórni Diynamic w ubiegłą sobotę był jedną z gwiazd włoskiego festiwalu Kappa Futur Festival. Artysta podczas swojego swojego występu użył utworu, który zawierał sampel z z muzułmańskim śpiewem, nawołującym do modlitwy.
Wczoraj artysta przyznał się do tego jak sam nazwał „wielkiego błędu” w przeprosinach na swoim fanpage. Demo otrzymał na krótko przed występem i nie słyszał wcześniej fragmentu z wokalem.
SOLOMUN – PRZEPROSINY
Przede wszystkim pragnę przeprosić wszystkich muzułmanów na całym świecie za zagranie utworu, który zawierał wokalnego sampla z Islamskim Wezwaniem do Modlitwy na festiwalu Kappa Futur Festival.

Składam też wielkie podziękowania dla osób, które mi wskazały, że nieświadomie popełniłem tak wielki błąd.

Ten utwór był demem, które otrzymałem na krótko przed występem, i jak możecie sobie wyobrazić każdego miesiąca otrzymuje niezliczone ich ilości. Przeskoczyłem przez ten utwór i po pierwszym przesłuchaniu bardzo podobał mi się beat, ale nie zauważyłem, że zawiera wokalny sampel.

I NIE… podczas grania utworu nie bylem w pełni świadomy co się aktualnie dzieje, ale wyczułem, ze coś jest nie tak i miałem bardzo dziwne przeczucie co do sytuacji mimo, że nie rozumiałem języka. Od razu po break’u wymiksowałem utwór.

Teraz, gdy uświadomiono mnie jaki to może mieć wpływ, chcę prosić o Wasze wybaczenie: całym sercem chce przeprosić za zranienie uczuć religijnych. Ponieważ sam jestem osobą religijną, jestem głęboko zawstydzony, że tak się stało.

Skontaktowałem się z producentem utworu i poinformowałem go, żeby nie wydawał czy nawet grał tego numeru. Oczywiście usunęliśmy także nagranie seta z festiwalu gdzie tylko było to możliwe.

Muzyka jest po to, aby łączyć ludzi i tym zawsze była dla mnie – nie ma służyć gniewowi czy wywoływać zranione uczucia. Jestem zdruzgotany i pełen smutku, że nie osiągnąłem tego w ubiegłą sobotę.

Mam nadzieje, ze zaakceptujecie moje szczere przeprosiny, ponieważ płyną one prosto z serca.

Mladen Solomun

Przypomnijmy, że za identyczną sprawę w ubiegłym roku Dax J został skazany za rok więzienia w Tunezji.