SOHN odwołuje trasę koncertową

fot. Ramiro Elena
News
sohn

Londyński artysta Christopher Taylor, popularnie znany pod aliasem SOHN, odwołał swoją nadchodzącą trasę po Wielkiej Brytanii, powołując się na niską sprzedaż biletów i obecną niepewność związaną z branżą koncertową.

Kumulacja okoliczności

Polska publiczność doskonale pamięta SOHNa – artysta wielokrotnie gościł w naszym kraju, szczególnie na wydarzeniach związanych z festiwalem Tauron Nowa Muzyka. W 2014 roku miał nawet przyjemność zagrać na koncercie otwarcia katowickiego festiwalu w Kościele Apostołów Piotra i Pawła, kiedy to w ostatniej chwili zastąpił nieobecnego Cheta Fakera.

SOHN – The Wheel

Niedawno singiel z nadchodzącej płyty SOHNa trafił do gry FIFA 23.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

SOHN – M.I.A.

Zobacz także: Tauron Nowa Muzyka – nowości w line-upie? Nie! Tym razem w miejscówce

SOHN miał wyruszyć za kilka tygodni w minitour po Wielkiej Brytanii i Irlandii. Trasa promująca jego nowy album Trust, miała rozpocząć się w Glasgow 13 listopada, a zakończyć się 19 listopada w Londynie. Artysta ogłosił jednak, że jest teraz zmuszony odwołać swoje nadchodzące występy. Jedynym wyjątkiem jest ostatni koncert w jego rodzinnym Londynie, który odbędzie się w Electric Ballroom. We wpisie artysty na Instagramie możemy dowiedzieć się o przyczynach decyzji:

Zastanawiałem się, jak najlepiej to przekazać i pomyślałem, że najlepszym sposobem będzie przedstawić sprawę jasno. W miastach poza Londynem sprzedano po prostu za mało biletów. Nie grałem wcześniej w większości z tych miejsc (lub od bardzo dawna) i w dobrej wierze próbowaliśmy odbyć trasę po Wielkiej Brytanii, ale teraz wydaje się, że próba zagrania tych koncertów jest zbyt dużym ryzykiem. Może już wiecie, że jesteśmy w naprawdę trudnym okresie sprzedaży biletów na muzykę na żywo – moim zdaniem powodów jest wiele. Po kilku latach bez muzyki na żywo wiele zespołów zdecydowało się koncertować w tym samym czasie. Myślę, że wobec tego boomu uczestnictwo w koncertach i zakup biletu nie jest już tak atrakcyjny – COVID przyzwyczaił nas do pozostania w domu, a wielu moich odbiorców prawdopodobnie zostało rodzicami, włącznie ze mną. W dodatku wszędzie jest niestabilna sytuacja finansowa. Większość tras koncertowych w jakiś sposób cierpi, pomimo tego, że media społecznościowe sprawiają, że wygląda na to, że tak nie jest

– napisał Taylor w oświadczeniu na Instagramie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →