Inteligentne słuchawki, dzięki którym usłyszysz więcej (albo mniej)

Technologia

Głównym zadaniem słuchawek Hear One nie jest najwierniejsze odtwarzanie muzyki, a sprawienie, by jej odbiór pozostał niezakłócony niepotrzebnymi dźwiękami otoczenia. I nie chodzi tu o pełną izolację.

Firma Doppler Labs rok temu zaprezentowała innowacyjne słuchawki bezprzewodowe Here Active Listening, które nie służyły do słuchania muzyki, a ich głównym celem było sprawienie, by otaczające nas dźwięki były lepsze lub mniej uciążliwie. Mając w uszach Here Active Listening można samemu decydować co chcemy słyszeć, a czego nie. Denerwujący płacz dziecka w autobusie? Można wyciszyć! Za mało basu na koncercie ulubionego artysty? Można podkręcić!
Przez ostatni rok producent rozwinął swój pomysł i właśnie zaprezentował słuchawki Here One, które w końcu pozwalają słuchać ulubionej muzyki np. ze smartfona. Wbudowany procesor analizujący dźwięki otoczenia działa w czasie rzeczywistym (podobnie jak u poprzedników) i znów to od nas zależy, które chcemy „wyrzucić”. Możliwe jest np. takie ustawienie, by jeżdżąc na rowerze z ulubioną, głośną muzyką w uszach, równie dobrze słyszeć innych uczestników ruchu. Filtry można dostosować przy pomocy aplikacji na smartfonie.
Słuchawki Here One producent wycenił na 299 dolarów.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →