Skee Mask bojkotuje Spotify

Skee Mask - Boiler Room Munich / YouTube
Skee Mask bojkotuje Spotify

Uznany niemiecki didżej i producent Bryan Muller, znany pod aliasem Skee Mask, opublikował wczoraj na swoich profilach społecznościowych oświadczenie, w którym ogłosił, że żadne z jego wydawnictw nie jest obecnie dostępne w serwisie Spotify. Czytaj więcej.

„Zrobione – usunięte”

Czołowy reprezentant oficyny Illian TapeSkee Mask – od lat otwarcie krytykuje Spotify i jego kontrowersyjny (dla większości znikomy) system płatności tantiem. Jego ostatni album Pool nie był dostępny na platformie.

Moja muzyka będzie tam ponownie dostępna, gdy tylko ta firma zacznie (w jakiś sposób) być szczera i szanująca wobec twórców muzyki – komentuje artysta.

Moloch Daniela Eka

Spotify to cyfrowa usługa muzyczna, podcastowa i wideo, która zapewnia dostęp do milionów utworów i innych treści od twórców z całego świata. Założona w 2006 roku platforma szwedzkiego przedsiębiorcy Daniela Eka odnotowała zysk w wysokości 2 milionów euro z 2,5 miliarda euro przychodu. W przeliczeniu na akcję Spotify stracił 48 centów, głównie ze względu na zmianę wartości warrantów i obligacji wymiennych, które posiada firma. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej rozpaliła dyskusję o wielkości (a raczej jej braku) tantiem dla twórców muzyki. Firma oficjalnie ustala wypłatę od 0,003 do 0,0084 dolarów za odtworzenie utworu, ze średnią wypłatą 0,004 dolarów. Zależy to jednak od wielu czynników. Na przykład nie każdy kraj płaci taką samą kwotę. Ponadto firma nie płaci artystom tantiem na podstawie stawek za transmisję strumieniową. Opłaty licencyjne, które otrzymują artyści, mogą się różnić w zależności od różnic w przesyłaniu strumieniowym ich muzyki lub umów, jakie zawarli z wytwórniami lub dystrybutorami. Spotify oferuje lepsze tantiemy, gdy użytkownicy Premium strumieniują muzykę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Akcja, reakcja

W oświadczeniu Skee Mask wspomina również o kwocie 100 milionów euro, co jest prawdopodobnie odniesieniem do niedawnej inwestycji Eka w firmę Helsing zajmującą się technologią AI w dziedzinie obronności. O tej transakcji na muno.pl informował Kamil Downarowicz parę tygodni temu.

Decyzja głowy Spotify spotkała się z ogromną dezaprobatą środowiska klubowego, która wyznaje demokratyczne i pokojowe wartości. Podobnie jak wspomniany Skee Mask wielu artystów postąpiło podobnie, usuwając swoją muzykę z platformy streamingowej.

„Muzyka ma być używana jako broń” – nie mogę się pod tym podpisać, więc już teraz planuję zdjąć całą moją muzykę ze Spotify. Wierzę w muzykę jako potężne narzędzie dla szerzenia pokoju, w przeciwnym razie jest to całkowite zaprzeczenie mojej filozofii – powiedział Darren Sangita w rozmowie z Resident Advisor.

JANUS RASMUSSEN (KIASMOS) LIVE X TAMA

Biletomat.pl
45 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →