Skalpel wypuszcza nowy singiel z nadchodzącej płyty „Highlight”

195
News
Skalpel wypuszcza nowy singiel z nadchodzącej płyty „Highlight”

Swoją premierę dzisiaj miał drugi singiel z nadchodzącej płyty kultowego polskiego duetu Skalpel. Arrival to piękna muzyczna historia pisana w nieśpiesznym rytmie.

Skalpel – nowa płyta Highlight ukaże się 20 marca

20 marca ukaże się czwarty długogrający album duetu Skalpel. Trzy tygodnie temu premierę miał pierwszy singiel promujący nadchodzące wydawnictwo – Quicksilver.

Skalpel – Quicksliver, posłuchaj

Skalpel wydał drugi singiel promujący nową płytę Highlight

Dziś światło dzienne ujrzał kolejny utwór z najnowszej płyty Skalpela o dźwięcznym tytule Highlight. Singiel Arrival eksploruje zupełnie inne przestrzenie brzmieniowe niż poprzednia produkcja. Próżno szukać na nim połamanych linii perkusyjnych, znanych z poprzedniego utworu. Jest o wiele spokojniej i cieplej. Jak mówi o kawałku Marcin Cichy:

Arrival to  wieczorny wiatr  na balkonie jednego z apartamentów gdzieś w betonowej metropolii, chwila ciszy po upalnym letnim dniu, gdy wsłuchujesz się w dźwięki ptaków szukających miejsca na nocleg.

Igor Pudło dodaje:

Dla mnie ta muzyka to: wspomnienie kolorowego lata w pochmurny zimowy dzień, reminiscencje  spaceru brzmieniem morza w towarzystwie właściwej osoby, za którą teraz tęsknimy.

Po tak pięknych słowach opisu nie pozostaje nam nic innego, jak zostawić Was z najnowszym dziełem Skalpela. Dla mnie ten kawałek to potwierdzenie światowej klasy zespołu. Z niecierpliwością wyczekuję premiery nowego krążka formacji.

Skalpel – Arrival, posłuchaj najnowszego singla

Skalpel wystąpi na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020

Dzisiaj dowiedzieliśmy się również, że Skalpel zagra w tym roku w Katowicach na Tauron Nowa Muzyka 2020. Więcej o tym oraz pozostałych ogłoszeniach festiwalu przeczytacie tutaj.