Skalpel wypuszcza nowy singiel z nadchodzącej płyty „Highlight”

News
skalpel wydał nowy singiel - "Arrival"

Swoją premierę dzisiaj miał trzeci singiel z nadchodzącej płyty kultowego polskiego duetu Skalpel. Posłuchajcie jak brzmi Blow.

Skalpel – nowa płyta Highlight ukaże się 20 marca

20 marca ukaże się czwarty długogrający album duetu Skalpel. W styczniu premierę miał pierwszy singiel promujący nadchodzące wydawnictwo – Quicksilver.

Skalpel – Quicksliver, posłuchaj

Skalpel. Drugi singiel promujący nową płytę Highlight

W lutym światło dzienne ujrzał kolejny utwór z najnowszej płyty Skalpela o dźwięcznym tytule Highlight. Singiel Arrival eksploruje zupełnie inne przestrzenie brzmieniowe niż poprzednia produkcja. Próżno szukać na nim połamanych linii perkusyjnych, znanych z poprzedniego utworu. Jest o wiele spokojniej i cieplej. Jak mówi o kawałku Marcin Cichy:

Arrival to  wieczorny wiatr  na balkonie jednego z apartamentów gdzieś w betonowej metropolii, chwila ciszy po upalnym letnim dniu, gdy wsłuchujesz się w dźwięki ptaków szukających miejsca na nocleg.

Igor Pudło dodaje:

Dla mnie ta muzyka to: wspomnienie kolorowego lata w pochmurny zimowy dzień, reminiscencje  spaceru brzmieniem morza w towarzystwie właściwej osoby, za którą teraz tęsknimy.

Po tak pięknych słowach opisu nie pozostaje nam nic innego, jak zostawić Was z najnowszym dziełem Skalpela. Dla mnie ten kawałek to potwierdzenie światowej klasy zespołu. Z niecierpliwością wyczekuję premiery nowego krążka formacji.

Skalpel – Arrival

Singiel numer trzy. Skalpel przedstawia Blow

W nocy z 3 na 4 marca, swoją premierę miał trzeci singiel zapowiadający album duetu. Blow to kolejny, przyjemny w recepcji utwór, w którym kolejny raz uwypuklone zostały najważniejsze cechy stylu Skalpela. Spotkanie jazzu i elektroniki spod znaku trip-hopu odbywa się w sposób nienachalny. Choć niektóre partie zdają się momentami dominować nad resztą kompozycji, to całość jest spójna i wyważona. Chwilami utwór przywodzi na myśl dokonania The Cinematic Orchestra z okresu albumu Man With A Movie Camera.

Tak o numerze mówią sami muzycy. Igor Pudło:

Otwierający album Highlight kawałek Blow prowadzi od przeszłości do teraźniejszości naszej muzyki. Filmowy krajobraz, migotające arpeggio skontrastowane z mocna linią syntezatora wywołuje nostalgiczne emocje i (retro) futurystyczny niepokój.

Swoje zdanie dorzuca także Marcin Cichy:

Blow to dla mnie proces podobny do tego który towarzyszy mistrzowi kuchni: starannie dobierane składniki, brak pośpiechu i precyzja prowadząca do eksplozji smaków … potrawa, która daje odbiory poczucie całości i pełnej harmonii.

Skalpel wystąpi na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020

Wiemy już, że Skalpel zagra w tym roku w Katowicach na Tauron Nowa Muzyka 2020. Więcej o tym oraz pozostałych ogłoszeniach festiwalu przeczytacie tutaj.

Polub muno.pl na Facebooku: