Skalpel Big Band ponownie rusza w trasę. Gdzie odbędą się koncerty?

News
Skalpel Big Band - Fot. Natalia Pawłucka-Sadanowicz

Po doskonałym przyjęciu pierwszych koncertów, Skalpel Big Band powraca. Do końca roku Marcin Cichy i Igor Pudło odwiedzą cztery miejsca.

Skalpel Big Band – wielka niewiadoma, wielki sukces

Wieść o nowym wcieleniu projektu była zaskoczeniem i tajemnicą zarazem. Zanim Skalpel Big Band po raz pierwszy zaprezentował się na żywo, wiele osób miało wątpliwości. Jak występy powiększonego składu sprawdzą się na żywo? Rzeczywistość przebiła najśmielsze oczekiwania.

Skalpel Big Band - Fot. Natalia Pawłucka-Sadanowicz

Skalpel Big Band – Fot. Natalia Pawłucka-Sadanowicz

Bigbandowe wcielenie Skalpela spotkało się z wyśmienitym przyjęciem. Jak przyznają uczestnicy koncertów, występy duetu CichyPudło z powiększonym składem były strzałem w dziesiątkę.

Skalpel Big Band, czyli o spotkaniu elektroniki, jazzu i muzyki symfonicznej

Mariaż elektroniki i jazzu z symfonicznym anturażem dźwięków? Współczesna muzyka nie raz spotkała się z takim połączeniem. Jak pokazuje przykład choćby The Cinematic Orchestra, miłośników tego typu wariacji nie brakuje. Podobnie jak fanów duetu Skalpel, polskiego projektu, który zdobył uznanie włodarzy Ninja Tune. To w stajni legendarnej londyńskiej wytwórni ukazywały się płyty Cichego i Pudło, debiutancki Skalpel z 2004 roku i Konfusion z 2005.

Skalpel Big Band - Fot. Natalia Pawłucka-Sadanowicz

Skalpel Big Band – Fot. Natalia Pawłucka-Sadanowicz

Inteligentna zabawa elektroniką spod znaku downtempo i trip-hopu z jazzem zaowocowała ogromnym sukcesem polskiego duetu. Dzięki nowemu wcieleniu w formie Skalpel Big Band, utwory sprzed lat przeżywają drugą młodość.

Skalpel Big Band – jak do tego doszło?

Jak doszło do powstania tego projektu? W dużej mierze jest to zasługa Patryka Piłasiewicza, młodego aranżera i kompozytora. To właśnie on zaproponował Skalpelowi rozpisanie utworów na orkiestrowy skład. Efekt okazał się wielkim sukcesem. Dotychczasowe koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Skalpel Big Band - Fot. Natalia Pawłucka-Sadanowicz

Skalpel Big Band – Fot. Natalia Pawłucka-Sadanowicz

Nowe wcielenie Skalpela docenił sam Iggy Pop. Żywa legenda muzyki punk i lider The Stooges włączył Konfusion w bigbandowej aranżacji do playlisty autorskiej audycji na antenie radia BBC.

Skalpel Big Band – koncerty i bilety

Do końca roku Skalpel Big Band zagra cztery koncerty. Marcin Cichy i Igor Pudło wraz z piętnastoosobową orkiestrą wystąpią:

25 października,
Tama, Poznań

26 października,
Filharmonia im. M. Karłowicza, Szczecin

30 listopada,
Palladium, Warszawa

1 grudnia,
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

Bilety na koncert we Wrocławiu dostępne są na stronie Biletomat.pl.

Polub muno.pl na Facebooku:

SKALPEL BIG BAND - Wrocław, NFM | 1.12.2019

Biletomat.pl
100 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.