„Sisters With Transistors” – dokument o pierwszych kobietach tworzących elektronikę

Fot. Materiały promocyjne
News
Film dokumentalny o pionierkach elektroniki

Sisters With Transistors to film dokumentalny o pionierkach muzyki elektronicznej. W produkcji wyreżyserowanej przez Lisę Rovern występują m.in. Laurie Spiegel, Eliane Radigue i Suzanne Ciani.

Film dokumentalny o pionierkach elektroniki

Film dokumentalny Sisters With Transistors swoją premierę online miał już w Wielkiej Brytanii. Teraz będzie go można zobaczyć również poza UK. Obraz opowiada o wkładzie artystek i kompozytorek w rozwój muzyki elektronicznej. Film wyreżyserowany przez Lisę Rovner przybliża nam takie postacie, jak Clara Rockmore, Daphne Oram, Bebe Barron, Pauline Oliveros, Delia Derbyshire, Maryanne Amacher, Eliane Radigue, Suzanne Ciani i Laurie Spiegel.

Kobiet opowiada o kobietach

Reżyserka dokumentu Lisa Rovner, bada również czynniki społeczne i kulturowe, które pozwoliły kobietom na rozkwit w rozwijającej się dziedzinie. Rovner nakręciła Sisters With Transistors  jako swój pełnometrażowy debiut. Artystka wcześniej współtworzyła m.in. film Babyteeth z Elizą Scanlen w roli głównej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Trailer możecie zobaczyć poniżej:

Sisters With Transistors – trailer

Muzyka elektroniczna jest dla nas, kobiet, ważnym środkiem wyrazu i sposobem na docieranie do innych kobiet. Bycie w środowisku muzycznym jest nadal dla nas trudne, bo jest ono zdominowane przez mężczyzn, ale na szczęście powoli i to się zmienia – komentuje występująca w filmie Laurie Spigel.

Sisters With Transistors trafił w ubiegłym roku do selekcji festiwalu SXSW. 24 kwietnia ma pojawić się na amerykańskiej platformie Meteograph.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →