„Sisters With Transistors” – dokument o pierwszych kobietach tworzących elektronikę

Fot. Materiały promocyjne
News
Film dokumentalny o pionierkach elektroniki

Sisters With Transistors to film dokumentalny o pionierkach muzyki elektronicznej. W produkcji wyreżyserowanej przez Lisę Rovern występują m.in. Laurie Spiegel, Eliane Radigue i Suzanne Ciani.

Film dokumentalny o pionierkach elektroniki

Film dokumentalny Sisters With Transistors swoją premierę online miał już w Wielkiej Brytanii. Teraz będzie go można zobaczyć również poza UK. Obraz opowiada o wkładzie artystek i kompozytorek w rozwój muzyki elektronicznej. Film wyreżyserowany przez Lisę Rovner przybliża nam takie postacie, jak Clara Rockmore, Daphne Oram, Bebe Barron, Pauline Oliveros, Delia Derbyshire, Maryanne Amacher, Eliane Radigue, Suzanne Ciani i Laurie Spiegel.

Kobiet opowiada o kobietach

Reżyserka dokumentu Lisa Rovner, bada również czynniki społeczne i kulturowe, które pozwoliły kobietom na rozkwit w rozwijającej się dziedzinie. Rovner nakręciła Sisters With Transistors  jako swój pełnometrażowy debiut. Artystka wcześniej współtworzyła m.in. film Babyteeth z Elizą Scanlen w roli głównej.

Trailer możecie zobaczyć poniżej:

Sisters With Transistors – trailer

Muzyka elektroniczna jest dla nas, kobiet, ważnym środkiem wyrazu i sposobem na docieranie do innych kobiet. Bycie w środowisku muzycznym jest nadal dla nas trudne, bo jest ono zdominowane przez mężczyzn, ale na szczęście powoli i to się zmienia – komentuje występująca w filmie Laurie Spigel.

Sisters With Transistors trafił w ubiegłym roku do selekcji festiwalu SXSW. 24 kwietnia ma pojawić się na amerykańskiej platformie Meteograph.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Wejść w głąb umysłu Herberta. Powstał dokument o brytyjskim wirtuozie

1 kwietnia 2021
„Sisters With Transistors” – dokument o pierwszych kobietach tworzących elektronikę

„Music’s Dirty Secrets: Women Fight Back” – powstał film dokumentalny o nadużyciach seksualnych w branży muzycznej

3 lutego 2021
„Sisters With Transistors” – dokument o pierwszych kobietach tworzących elektronikę

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.