Simon Mattson & Tobias Manou – Violation EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/04/12
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Bardzo lubimy informować o kolejnych Polakach debiutujących na znanych labelach. Choć Lo:Rise to świeża marka w house’owym świecie, to jednak dowództwo A&R managera Defected, Aarona Rossa, zapewniło jej szybko rozgłos. I tak w kręgu artystów jak m.in. Shonky, Tom Middleton, Ian Pooley czy Tony Lionii znaleźli się Simon Mattson i Tobias Manou.
Panowie zapowiadali wspólne produkcje od jakiegoś czasu, jednak dopiero kilka dni temu światło dzienne ujrzała pierwsza EP-ka, zatytułowana ’Violation’. Znalazły się na niej tylko dwa numery w wersjach oryginalnych, jednak dość różniące się od siebie, czerpiące z zupełnie innych źródeł.
Tytułowy 'Violation’ to brzmienie, za którym nie przepadam, jednak wciąż cieszące się dużym powodzeniem. Obecna scena house opanowana jest przez numery a’la Maceo Plex i wszystko wskazuje na to, że temat ten będzie jeszcze kilka miesięcy eksploatowany. Niestety, to co wydawało się świeże rok temu, dziś brzmi wtórnie. Pod względem technicznym nie można 'Violation’ nic zarzucić, jednak to za mało, by zachwycać. Choć jestem pewien, że numer ten znajdzie sporo zwolenników wśród osób, którym taka stylistka jeszcze się nie znudziła.
Zdecydowanie lepiej wypada ’The Story Of’, który nasunął mi skojarzenie ze szczególnie bliskimi mi produkcjami duetu Silicone Soul. Być może to zbieg okoliczności, jednak prowadzenie linii basowej, użycie wokalu czy zastosowanie charakterystycznych sampli wyraźnie nawiązuje do twórczości Craiga Morrisona i Graeme Reedie’ego (jeśli sami nie zauważyliście podobieństw, posłuchajcie 'The Pulse’). Szkoda tylko, że polski duet nie pokusił się o stworzenie podobnej głębi, ale to już bezpodstawne narzekanie zagorzałego fana Silicone Soul. 'The Story Of’ to solidny, godny zainteresowania numer.
Reasumując, więcej tu plusów niż minusów, co przekłada się na pozytywną ocenę końcową. Aaron Ross z całą pewnością zadba, by wydawnictwo to otrzymało należytą promocję, a ja mam tylko nadzieję, iż w przyszłości panowie przestaną posiłkować się utartymi schematami.


Simon Mattson & Tobias Manou – Violation EP – The Story Of (Original Mix) by Hi:Rise / Lo:Rise

Simon Mattson & Tobias Manou Violation EP – Violation (Original Mix) by Hi:Rise / Lo:Rise

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Violation

02. The Story Of

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →