Sigur Rós przedstawiają 'Valtari Film Experiment’

Zapowiedzi

Już 18 lutego na rynku ukaże się kompletna seria filmów zrealizowanych w ramach projektu "Valtari". Wydawnictwo dostępne będzie w formatach DVD, Blu-ray oraz do pobrania.

Ambitny plan muzyków Sigur Rós polegający na stworzeniu filmowej ilustracji do każdego utworu z albumu „Valtari„, który ukazał się latem tego roku, został właśnie zwieńczony sukcesem w postaci jednej z najambitniejszych produkcji zrealizowanych w ramach całego projektu.
Valtari Film Experiment” to kolekcja 14 filmów zrealizowanych przez różnych reżyserów, dwa zwycięskie obrazy zgłoszone w ramach zorganizowanego równolegle z projektem konkursu dla fanów, a także trzy dodatkowe dokumenty zza kulis powstawania nagrań. Wydawnictwo dostępne będzie w formatach DVD, Blu-ray oraz do pobrania od 18 lutego.
Reżyserka Floria Sigismondi stworzyła niesamowitą i nastrojową, trwającą ponad 10 minut etiudę z udziałem dwóch gwiazd kina niezależnego: Elle Fanning i Johna Hawkesa. Aktorzy wcielają się w role ojca i córki, z których jedno być może… jest martwe. Film możecie obejrzeć poniżej.
Szesnasty film z serii Valtari Mystery Film Experiment stanowi również powrót zespołu do współpracy z Sigismondi, która w 2003 r. zdobyła statuetkę MTV European Music Awards w kategorii „Najlepszy Teledysk Roku” za obraz ilustrujący utwór Sigur Ros zatytułowany „Vaka”. W teledysku zobaczyć możemy grupę dzieci ubranych w maski gazowe i bawiących się na tle czarnego śniegu, będącego skutkiem nuklearnej zimy.
Lista utworów / filmów (oraz reżyserów):
01. Varúð      (Inga Birgisdóttir)
02. Valtari      (Christian Larson)
03. Ég anda      (Ragnar Kjartansson)
04. Ekki múkk      (Nicholas Abrahams)
05. Varðeldur      (Clare Langan)
06. Leaning Towards Solace      (Floria Sigismondi)
07. Seraph      (Dash Shaw/John Cameron Mitchell)
08. Dauðalogn      (Ruslan Fedotow)
09. Rembihnútur      (Arni & Kinski)
10. Fjögur pianó      (Alma Har’el)
11. Ég anda      (Ramin Bahrani)
12. Varðeldur      (Melika Bass)
13. Varúð      (Björn Flóki)
14. Dauðalogn      (Henry Jun Wah Lee)
15. Fjögur pianó      (Anafelle Liu)
16. Varúð      (Ryan McGinley)
Źródło: materiały prasowe

Leaning Towards Solace from Sigur Rós Valtari Mystery Films on Vimeo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →