Shed zapowiada nowy album oraz kompilację

2 490
Zapowiedzi

Niemiecki artysta sceny techno - Shed - przygotowuje nowy album dla należącej do Modeselektor wytwórni 50Weapons oraz kompilację dla Equalized.

Rene Pawlowitz znany jako Shed to niemiecki artysta kojarzony głównie z nurtem nowoczesnego, jednak wciąż prawdziwego techno mającego korzenie w Detroit. Jego pierwszy album długogrający – ‚Shedding The Past‚ – ukazał się w 2008 roku nakładem Ostgut Ton. Krok ten okazał się milowym w jego karierze, gdyż otworzył mu drzwi do współpracy z największymi gwiazdami, m.in. Martynem czy Surgeonem. Po dwóch latach do sklepów trafił kolejny krążek zatytułowany ‚The Traveller‚.
Tymczasem Modeselektor za pośrednictwem Twittera ogłosili, iż Shed aktualnie pracuje nad kolejnym albumem dla należącej do nich wytwórni 50Weapons! Niestety, na razie nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących tego wydawnictwa, będziemy jednak uważnie śledzić i informować o jego losach.
Fanom Sheda czas oczekiwania na nowy album z pewnością umili przygotowywana przez niego kompilacja ‚Equalized #111‚. Znajdą się na niej wszystkie utwory, które artysta nagrywał anonimowo, używając pseudonimu EQD. Co ciekawe, żaden z wydanych wcześniej na pięciu winylach utworów nie posiada nazwy. Kompilacja ukaże się w grudniu tego roku.
EQD (Shed) – Equalized #111 [Equalized]
Data wydania: grudzień 2012