Setki naukowców napisało list do Spotify, aby zajęli się szczepionkową dezinformacją szerzoną w programie Joe Rogana

Fot. YouTube
News
Setki naukowców napisało list do Spotify, aby zajęli się szczepionkową dezinformacją szerzoną w programie Joe Rogana

Gospodarz popularnego podcastu gościł lekarza, który nazwał walkę z pandemią „holokaustem”.

Joe Rogan ponownie budzi kontrowersje

Aż 270 naukowców wystosowało otwarty list do Spotify w sprawie „niebezpiecznej” dezinformacji Joe Rogana na temat COVID-19. Komik i podcaster spotkał się już wcześniej z ostrą krytyką za swoje komentarze na temat szczepień – w kwietniu 2021 roku znalazł się pod ostrzałem za argumentowanie, że 21-latkowie nie muszą się szczepić. Dodatkowo gospodarz Last Week TonightJohn Oliver nazwał Rogana „pieprzonym kretynem”. Teraz setki naukowców i pracowników medycznych poprosiło Spotify o zajęcie się dezinformacją szerzoną w kolejnym „antyszczepionkowym odcinku” The Joe Rogan Experience.

Rogan po tym, jak w maju 2020 roku podpisał wartą 100 milionów dolarów umowę ze Spotify, stał się najpopularniejszym podcasterem dostępnym na szwedzkiej platformie streamingowej. W ostatnim odcinku Rogan przeprowadził wywiad z lekarzem medycyny o nazwisku Robert Malone, który stwierdził, że Amerykanie zostali „zahipnotyzowani” i „zmuszeni” do noszenia masek i otrzymywania szczepionek, a kraj cierpiał na „psychozę masowego formowania”. Wcześniej Twitter zawiesił konto Malone’a za sianie dezinformacji związanej z pandemią. Ten sam lekarz porównywał politykę walki z koronawirusem do holokaustu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jak zareaguje Spotify?

List podpisali członkowie społeczności naukowej i medycznej, którzy opisują działania Rogana jako „nie tylko budzące sprzeciw i obraźliwe, ale także medycznie i kulturowo niebezpieczne”.

Pozwalając na propagowanie fałszywych i szkodliwych społecznie twierdzeń, Spotify umożliwia niszczenie publicznego zaufania do badań naukowych i sianie wątpliwości co do wiarygodności opartych na danych wskazówek oferowanych przez profesjonalistów medycznych. To nie jest tylko problem naukowy lub medyczny; jest to problem socjologiczny o druzgocących proporcjach, a Spotify jest odpowiedzialne za umożliwienie rozkwitu tej działalności na swojej platformie

– czytamy w liście.

Fot YouTube

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →