Set FJAAK rozniósł londyński The LAB

fot. KEYI Studio
News
FJAAK

Tych gości nigdy za wiele. Berliński duet FJAAK dał się poznać z piekielnie energetycznych live-actów, zdobywając rzeszę fanów mocnego uderzenia na całym świecie. Panowie niedawno pojawili się w klubowej przestrzeni londyńskiego Mixmaga - The Lab - pokazując raz jeszcze, na co ich stać.

FJAAK. Analogowe maszyny

Aaron i Felix, tworzący jeden z najpopularniejszych duetów współczesnej sceny techno, to przyjaciele od czasów szkolnych, wspólnie dorastający w Spandau w zachodnim Berlinie. Zanim odkryli muzykę taneczną i ideologię rave’u, popularni wyznawcy konopi indyjskich ukierunkowani byli w stronę hip-hopu. Okres nastoletni spędzali na podwórku, przekopując w międzyczasie dyskografie nowo odkrytych raperów.

FJAAK
fot. KEYI Studio

FJAAK, poza tym, że znani są z tego, że lubią dać popalić, obecnie należy ich definiować jako analogowych świrów, cieszących się dogłębną znajomością dziedziny, w której zostali specjalistami. A chodzi oczywiście o syntezatory i automaty perkusyjne, czyli zabawki, których funkcjonalność opanowali do perfekcji. Grupa początkowo składała się z czterech osób, potem była ich trójka, a finalnie zostali Aaron i Felix. Łatka techno boysbandu została z nimi jednak do dzisiaj.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Ranking najzdrowszych sposobów konsumpcji marihuany

Panowie wydają muzykę od przeszło 10 lat, mając na swoim koncie dwa albumu – wydany w 2017 FJAAK dla Monkeytown oraz nagrany rok później Havel dla ich własnej oficyny o tej samej nazwie. Przez lata dali się poznać z bezpretensjonalnego analogowego techno, masywnych dropów, grzmiących breakbetów i odważnych linii syntezatorów. Słyną z potężnych nagrań, momentami zahaczających o tandetę, jednak to występy na żywo dało im przepustkę do ekstraligi techno. Zagrali w najważniejszych ośrodkach gatunku na świecie – Berghain, Bassiani, Fuse czy Awakenings, Melt! i Mayday.

FJAAK x Londyn x Mixmag

The Lab w Londynie każdego tygodnia prezentuje wydarzenia na żywo organizowane przez Mixmaga i Coors, zasilane marką Pioneer PRO AUDIO. W trakcie cyklu występują tu najlepsi DJ-e, grając bezpośrednio ze słynnego office party. Podczas pierwszej edycji w nowej przestrzeni biurowej Mixmaga FJAAK witają się z nami w formie potężnego techno seta. Sprawdźcie koniecznie!

FJAAK DJ Set in The Lab LDNPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →