Autor 'Trainspotting’ współtworzy serial o Ibizie

News

Irvine Welsh i Dean Cavanagh napisali scenariusz serialu o złotych czasach Ibizy i narodzinach kultury rave oraz acid house.

Nadchodzi „Ibiza87” – telewizyjne show opowiadające historię przyjaciół z Londynu, którzy udają się na Ibizę i zostają didżejami. Fabuła będzie luźno oparta na wspomnieniach z wakacyjnego tripu na Ibizę Nicka Hollowaya, Paula Oakenfolda i Danny Ramplinga, którą odbyli w 1987 roku. To właśnie ta podróż miała ich zainspirować do rozpoczęcia swoich didżejskich karier.
Za scenariusz odpowiada Irvine Welsh, twórca „Trainspotting„, oraz scenarzysta i były dziennikarz muzyczny Dean Cavanagh. Soundtrack zostanie oczywiście skompilowany przez brytyjską trójcę didżejów.

Jestem bardzo podekscytowany! Show wiąże się z 30-leciem naszej podróży na Ibizę i tym, co nastąpiło później, narodzinami klubowej i festiwalowej sceny jaką dzisiaj znamy – mówi Oakenfold.
Twórcy serialu zapowiadają, że będzie on brakującym ogniwem między „24 Hour Party People” a „Straight Outta Compton.” Czekamy na informacje o dacie premiery!

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →