Sept z nową EP-ką – POSŁUCHAJ

439
News

26 października, nakładem berlińskiego Voxnox Records, ukazała się druga w tym roku płyta winylowa od Septa. Setaoc Mass i Pfirter zajęli się remiksami.

Sept to aktywnie działający DJ, producent i live actowiec od lipca 2015 roku. Na swoim koncie ma dwie płyty winylowe, a ze swoimi występami odwiedził Austrię, Czechy, Francję, Holandię, Niemcy, Serbię, Szwecję, a także odległą Kolumbię, nie wspominając o wszystkich najważniejszych klubach w kraju. Od niedawna rezydent warszawskiego klubu Jasna 1,  katowickiego P23 oraz niemieckiego projektu warehouse’owego – Projekt Sued.
Najnowsza EPka zaczyna się od mocnej pozycji – Chaos Collider. Soczysta linia basowa uzupełniona punktową stopą, dobrze komponuje się z pociętymi wokalami oraz dynamicznie pracującą perkusją, co sprawia że utwór zdecydowanie ma parkietowy potencjał. 

Drugi utwór z wydania to subiektywna wersja tytułowego kawałka, skomponowana przez Setaoc Massa. Tajemnicze i atmosferyczne dźwięki uzupełnione skompresowanym kickiem i rytmicznymi elementami perkusyjnymi to typowe brzmienie dla wchodzącej gwiazdy techno z Manchesteru.

Pierwszy utwór z „B-side” czarnego krążka to kolejna oryginalna produkcja Septa, charakteryzująca się mocną stopą, upiornymi dźwiękami oraz przepuszczonym przez LFO głównym leadem. Wszystko to sprawia, że Sin Area idealnie nadaje się na imprezowy peak time.

Ostatni utwór z tego wydania to remix argentyńskiego artysty, osiadłego na stałe w Berlinie, związanego z legendarnymi wytwórniami, takimi jak Stroboscopic Artefacts, czy chociażby PoleGroup. Jego potężna i połamana interpretacja Sin Area, napewno przypadnie do gustu miłośnikom bardziej wymagających brzmień.

Sept – Chaos Collider [Voxnox]
Data wydania: 26.10.2018
Tracklista:
A1 Chaos Collider
A2 Chaos Collider (Setaoc Mass Outlaw Mix)
B1 Sin Area
B2 Sin Area (Pfirter Remix)