Selekcja: Zamilska dla Muno.pl. Ciężkie basy i techno

Wywiad
Zamilska motywuje młodych

Bohaterką kolejnej selekcji jest producentka, której fanom rodzimego techno i industrialu nie trzeba specjalnie przedstawiać. W związku z koncertem Zamilskiej, który już 16 sierpnia odbędzie się w poznańskiej Tamie, spytaliśmy się artystki o jej ulubione utwory i inspiracje z najgłębszych zakamarków jej muzycznego archiwum. 

Zamilska – wizytówka polskiej elektroniki

Kiedy sześć lat temu światło dzienne ujrzała jej pierwsza płyta Untune, od razu było wiadomo, że mamy do czynienia z mocną zawodniczką, która może wiele namieszać. Tak też się stało – pochodząca z Zawiercia artystka należy dziś do najjaśniejszych gwiazd rodzimego clubbingu. Niedługo po entuzjastycznie przyjętym debiucie spod jej rąk wyszły dwa kolejne albumy, z czego najnowszy, Uncovered, pojawił się na półkach sklepowych w ubiegłym roku.

Gatunkowo Zamilska plasuje się gdzieś pomiędzy zmasowanym techno, elektro i industrialem. W jej eklektycznej twórczości nietrudno dosłyszeć też plemienne, organiczne akcenty rodem z muzyki świata. To jedna z tych wykonawczyń, które nie lubią stać w miejscu i uwielbiają poszerzać swoje brzmieniowe horyzonty. Oprócz pracy w pojedynkę chętnie współpracuje z innymi: działała już z Marią PeszekPauliną Przybysz Katarzyną Nosowską. Na jej koncie są także projekty filmowe: muzykę artystki usłyszymy w Najpiękniejsze fajerwerki ever Aleksandry Terpińskiej albo cyberpunkowej grze Ruiner.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zamilska –  Duel 35 

Zamilska – selekcja

Selekcja to nasz stały cykl na Muno.pl, do którego zapraszamy najciekawszych artystów reprezentujących polską scenę elektroniczną. Ostatnimi gośćmi naszej rubryki był Axis Operandi, Kapoor, Pudika i Matelsky. Teraz głos oddaliśmy Zamilskiej. Choć nie odpowiedziała na wszystkie nasze pytania ze względu na to, że niektóre z nich dotyczą DJ setów (producentka gra jedynie live acty), z poniższej selekcji wciąż emanuje jej duża wszechstronność.

Zamilska

Ostatni utwór/album, który kupiłaś:

Judgitzu – Kelele/Umeme

Pierwszy utwór/album, który kupiłaś:

Massive Attack – Mezzanine

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej osobistej playlisty:

Beastie Boys – Sabotage

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy, niekoniecznie na koncertach:

Gabber Modus Operandi – Sangkalaka III

Utwór ulubionego producenta:

Vessel – Red Sex

Guilty pleasure:

Rihanna

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz:

Beyonce – Homecoming: The Live Album

Zamilska – kiedy na żywo?

Czujecie się zachęceni, żeby usłyszeć, w jakim stopniu wskazane powyżej utwory wpłynęły na twórczość Zamilskiej? Okazja, żeby usłyszeć ją na żywo, nadarzy się już wkrótce. Artystka zagra 16 sierpnia na dziedzińcu poznańskiej Tamy. Ostatnie bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Tak bezkompromisowego, wyrazistego seta żal przegapić!

Zamilska – HollowPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →