Selekcja: vitcat dla Muno.pl

Wywiad

W tym tygodniu do naszego kącika selekcjonerskiego zaprosiliśmy kobietę tworzącą warszawską scenę z muzyką elektroniczną. Przywitajmy vitcat.

Dyrygentka ze Smolnej

Magdalena Witakvitcat – jest postacią tworzącą dzisiejszą, stołeczną scenę związaną z muzyką elektroniczną. W jej rękach spoczywają lokalne line-upy klubu Smolna, które krótko rzecz ujmując, prezentują się imponująco. Najlepiej programowo prosperujący klub w Polsce to spora zasługa Magdy, która pełni w klubie rolę bookerki na pół etatu. Ale nie tylko. Vitcat to doskonały przykład osoby pracującej w klubie, która swoje miejsce znalazła również po drugiej stronie dj’ki. Korelacja Magdy obcującej z najlepszymi – dosłownie – artystami globu przyniosła owoc w postaci obiecującej dj’ki. Chcesz być dobry, podglądaj i ucz się od najlepszych.

vitcat – bezkompromisowe techno pomieszane z klasyką

Swoją przygodę z dj’ką zaczęła ponad 3 lata temu, podczas udział w Smolna Academy. Pierwsze większe granie przed dużą publicznością przypadło na pamiętliwy after po festiwalu Revive. Vitcat mogliśmy usłyszeć jeszcze m.in na Wisłoujściu oraz w najlepszych rodzimych klubach. Swoimi potężnymi, eklektycznymi setami porywała publikę w takich miejscach jak Transformator, Tama, Prozak 2.0 czy Sfinks700. Nie ukrywa swojej fascynacji zwłaszcza wrocławską miejscówką, w której występuje regularnie. Najlepiej odnajduje się w szybkim techno – za największe inspiracje uważa dokonania takich artystów jak Somewhen, Freddy K czy Henning Baer. Na techno wpadła po raz pierwszy podczas imprezy Brutażu w starym 1500m2 z Kobosilem. Sama zajawka na muzykę elektroniczną przypada na czas licealny Magdy. Jak sama wspomina:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W liceum zamiast na połowinki czy studenckie melanże chodziłam na biby HHM w klubie 55. Później do moich ulubionych klubów dołączyły Kamieniołomy na Krakowskim Przedmieściu czy 1500m2 do wynajęcia na Solcu. A gdy mój najlepszy przyjaciel zaczął sam organizować imprezy to zaczęłam sama tym żyć i tak do dzisiaj muzyka odgrywa dużą rolę w moim życiu.


Na Smolnej unika łączenia swojej pracy bookera z dj’owaniem. „Booker to moja praca, a dj’owanie to zdecydowanie zajawka i pasja.” – wyjaśnia Magda. Zaproszenie vitcat do naszego cyklu selekcjonerskiego był tylko kwestią czasu. Słuchamy muzyki, z którą identyfikuje się jedna z najciekawszych polskich dj’ek.

vitcat – selekcja dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłaś

MarcalSoreto

Mój ostatni zakup to najnowsze wydawnictwo pochodzącego z Brazylii producenta Marcala Thought Control wydane w wytwórni Enemy Records. Dla mnie istny majsterszyk, polecam sprawdzić każdemu.

Pierwszy utwór/album, który kupiłaś

Answer Code Request The 4th Verdict

Answer Code Request i jego pierwsza epka w wydana w Ostgut Ton Breath. Zdecydowanie od tego albumu zaczęła się moja zajawka na słuchanie techno. Do dnia dzisiejszego często do niego wracam i mam sentyment do twórczości ACR.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

DJ OgiAOB (A1)

Old but gold! Bardzo lubię grać stare utwory, a Dj Ogi to jeden z moich ulubionych „dinozaurów” 😉

Ulubiony utwór grany do znudzenia na początku kariery

Arjun VagaleHard Pop

Zdecydowanie byłam (a raczej jestem nadal) fanką produkcji Arjun Vagale. Trochę acid’u, rave’u i kick’ów.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

KaiserBring Me So High

Jest wiele takich numerów, ale kawałek Kaisera przychodzi mi jako pierwszy do głowy.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

SeptRawhide Harness (Somewhen Remix)

Już na szczęście wydany kawałek Septa w remixie Somewhena. Katowany od Wisłoujście aż do dnia dzisiejszego – nie tylko w klubie, ale i w domu 😉

Utwór ulubionego producenta

SomewhenBlood Stained

Chyba nikt nie powinien być zaskoczony moim wyborem. Każdy kto chodzi na moje sety (albo mnie zna hehe) wie, że nie ma seta bez produkcji Szymona 😉

Ulubiony utwór na otwarcie setu

IsolateIntrovert

Ten kawałek to właśnie najlepszy przykład, że track na otwarcie nie musi się długo rozwijać.

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

DJ VISAGEFormula ’98

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

In VerrufTiva

In Verruf to jeden z producentów, którego wydawnictwa kupuje w ciemno.

Utwór celebrujący poranek bez kaca:

Aphex TwinSelected Ambient Works 85-92

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłaś

VTSSSensor 150

Na VTSS zawsze! (chyba, że nie mam na pendrive)

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Rigid (Kobosil 44 Rush Mix)

Zdecydowanie to jest ten kawałek. Pamiętam jak byłam w Berghain i Kobosil zagrał to jako closing track. Gęsią skórkę mam ma samą myśl!

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

DJ Mika vs DJ OgiMo

Maxx RossiThe System

LucineeWe Trip And Roll

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

GesaffelsteinConspiracy

Gesaffelstein dla Turbo Records. Genialny producent, szkoda, że jego kariera poszła w zupełnie innym kierunku.

Playlista – vitcat specjalnie dla Muno.pl

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →