Selekcja: Trans Timmermans

542
News
Selekcja: Trans Timmermans

Sprawdzamy przedweekendową selekcję najciekawszych polskich artystów. Tym razem na celowniku Trans Timmermans.

Czego właśnie słuchasz?

Ostatni z utworów, który dodałem do ‘jutubowej, podręcznej plejlisty’ to Process 404 – 8-bit Vision. W ostatnim czasie i na co dzień słucham głównie utworów, które przygotowuję na bieżąco pod kątem imprez, na których grywam. Na szczęście nie są to tylko imprezy ‘stricte techno’, także nie nudzę się ani trochę, bo w ciągu tygodnia jestem w stanie zatopić się nawet w kilku gatunkach muzyki klubowej czy elektronicznej. Bardzo to sobie cenię.

Gdzie grasz w ten weekend?

W nadchodzący weekend,  we wrocławskim klubie D.K Luksus, będę mieć przyjemność współorganizować, wraz z IWANN-em, drugą imprezę z cyklu ‘Popperboys presents’.  Zapraszamy w jej ramach, naszym zdaniem najciekawszych muzycznie DJ-ów lokalnej sceny, a także dajemy możliwość pokazania się przed szerszą publiką tym zajawkowiczom, którzy do tej pory ćwiczyli w domu.  W sobotę, 05.01, gościć będziemy Pawła Janedę z kolektywu Strikt, który podczas 3 godzinnego seta, poprowadzi nas przez cały przekrój muzyki techno. W składzie ponadto: Czopa Czups z Jedzącej Wiary w swojej industrialowo-acidowej odsłonie, świeża wrocławska krew: Hutmen, bardzo dobrze rokujący debiutant Helmut Young, a także dwie połówki organizatorskie, czyli IWANN i ja.

5 utworów, które zawsze macie ze sobą na imprezie?

Bardzo ciężko jest mi wybrać takie, które posiadam zawsze, bo na każdą imprezę przygotowuję selekcję od podstaw, ale ostatnimi czasy na moich plejlistach często znajdują się poniższe utwory:
Utwór z tegorocznej ep-ki, która ukazała się w moim ulubionym z współcześnie wydających labeli techno, czyli Molekul. Klasyczne patenty i świeże brzmienie, parkietowy morderca odziany w groove.
Remiks będący jednym z moich ulubionych utworów w nurcie brytyjskiego Acid Techno, w dodatku autorstwa króla tego podgatunku, czyli mistrza Dave’a. Idealnie sprawdza się w momentach parkietowego szczytu energetycznego.
Kolejny z ukochanych klasyków wyspiarskich, mistrz w remiksie popełnionym przez innego mistrza gatunku. Emocjonalny techno rave.
Klasyczny Trance w swoim najpiękniejszym wydaniu. Po prostu.
Mój osobisty hymn muzyki techno. Niezawodny, selektorski klasyk, który mimo bycia znanym i lubianym, ani trochę się nie zestarzał, ani nie spowszechniał. 1992!