Selekcja: Theo Kojak dla Muno.pl. Utalentowany rezydent Schronu i jego rytmy

Wywiad
Theo Kojak

Gościem dzisiejszej selekcji jest postać nietuzinkowa. Na co dzień mieszkający we Wrocławiu, młody i gniewny rezydent poznańskiego Schronu - Theo Kojak.

Theo Kojak – młody, gniewny i uzdolniony

Jest kilka takich postaci, od których dorwanie selekcji wydaje się obowiązkiem. Dlatego tak miło gościć mi w naszym stałym kąciku Theo Kojaka, czyli Nikodema Hromadę. DJ-a, na którego kawałki polowałem już od jakiegoś czasu. Dziś spokojnie możemy porozmawiać o tym młodym i gniewnym zawodniku, bo jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości jeszcze nie raz o nim usłyszycie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Skąd możecie kojarzyć ksywkę Theo Kojak? Już śpieszę z wytłumaczeniem. Nasz dzisiejszy gość to przede wszystkim rezydent jednego z ciekawszych undergroundowych klubów w Polsce. Mowa oczywiście o poznańskim Schronie. Co więcej, mogliście usłyszeć go na takich wydarzeniach jak Fort Fest Carnaval czy Kaskada Festival. Nikodem grywa również we wrocławskich klubach; Tranformatorze czy Ciele, gdzie w zeszłym roku miał przyjemność wystąpić przed fenomenalną Samą. 

SCHRONCAST #12 – Theo Kojak

Theo Kojak to turntablista, któremu udało się przykuć moją uwagę nie tyko selekcją kawałków, ale również ich timingiem. To zdecydowanie jedna z tych postaci, która nie pozwoli Wam się nudzić na parkiecie i myśleć o wyprawie do baru po piwko. Chłopak po prostu wie co robi. Jego sety to świetne zaserwowane, soczyste bomby przepełnione pełnokrwistym techno. Ale nie tylko… Nikodem dał się poznać publiczności również jako selektor lżejszych house’owych i bardziej melodycznych brzmień występując pod aliasem Korea.

korea_news1 (DJ SET)

Naszemu dzisiejszemu gościowi nie są obce również arkana produkcji. Jego najnowszy numer mogliśmy usłyszeć na wydanej niedawno składance Schronu Everything is Going to Be All Right!(o której więcej przeczytacie tutaj).

Theo Kojak – Elo

Theo Kojak – Selekcja dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłeś

Kedr Livansky to genialna artystka i producentka, której karierę bacznie śledzę od samego jej początku. Ten track jest świetny, zupełnie niepowtarzalny.

Kedr Livansky – Kiska

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś

Było to dobre pare lat tamu, ten album był przełomowy. Gorillaz pokazali coś innego, zupełnie nową koncepcje artystyczną, to było coś!

Gorillaz – Demon Days

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

To coś więcej niż sentyment, sami posłuchajcie.

Extrawelt – Pink Panzer

Ulubiony utwór grany na znudzenia na początku kariery

Ten minimalowy groove i melodyjna linia basu, byłem zakochany. Zdarza zagrać mi się go po dziś dzień, jest naprawdę dobry.

Makcim & Levi – 1055ML

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Usłyszałem ten utwór na moim pierwszym Garbiczu w 2016 roku, pamiętam ,że był to wtedy absolutny hit. Hitem kawałek stał się przecież nie bez kozery, jest mega energiczny – nie bierze jeńców.

Patrice Baumel – Surge

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

Grając cięższą selekcję na pewno jest to VSK & Michal JablonskiX&Y [VSKSeries001]. VSK to jeden z moich ulubionych producentów ciężkich brzmień, zawsze doceniam jego produkcje.

VSK & Michal Jablonski – X&Y [VSKSeries001]

Utwór ulubionego producenta

Moodymann to prawdziwy mistrz w swoim fachu, a ten track to prawdziwy kompozycyjny masterpiece. Ma tak wspaniały, utopijny niemal vibe, cudo!

Moodymann – Lyk u Use 2

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Jego dynamika rośnie z sekundy na sekundę, idealnie wprowadza w odpowiedni nastrój.

Kevin Saunderson – Future (Kenny Larkin Tension mix)

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

Sam właściwie nie wiem dlaczego, trudno mi wymyślić coś, co mogłoby być faktycznie dobrą, merytoryczną odpowiedzią.

Vril – Vortekz

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

Absolutna cisza, tego najczęściej potrzebuje wtedy najbardziej.

Utwór celebrujący poranek bez kaca

Posłuchajcie tego kawałka, jednocześnie wyobrażając sobie promienie porannego słońca wdzierające się przez wasze okno. Rozumiecie już o co mi chodzi?

Earth, wind & Fire – September

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś

Kiedyś podczas pewnego b2b zagrałem tego tracka, namówił mnie mój ziomek, to z nim właśnie grałem. Dobrze wiedział, że mam ten kawałek na pendrive, ja sam nie byłem przekonany, teraz to jeden z moich ulubionych.

Laika & Strelka – Dance Machine (Jan Oberlander Remix)

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Lubię tego gościa, śledzę jego Ig i widziałem, etapy produkcji tego kawałka i czekałem na jego premierę. Takie wokale nie są do końca w moim stylu, ale po paru przesłuchaniach kawałek wszedł mi do głowy, w lekkich house’owych setach w ogóle nie zastanawiam się czy jest on na miejscu.

Blue Foundation – Eyes On Fire (Michael Bibi Remix)

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

Te trzy tracki są z zupełnie z innej bajki. Jednak moja filozofia w kwestii gatunków muzyki, którą gram jest spójna z filozofią Truncate’a, po co się szufladkować? Radzę przeczytać artykuł w, w to właśnie Truncate podważa sens zamykania się w obrębie jednego gatunku muzycznego w dziedzinie muzyki elektronicznej.

truncate – Focus

VSK- Overdraw

Michael Bibi – Got the Fire

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Ten album miał na mnie mocny wpływ, pokazał mi inna stronę muzyki elektronicznej. Kojarzy mi się z bardzo dobrymi chwilami mojego życia, jest po prostu świetny i mega wizjonerski.

Playlista dla Muno.pl

Ta selekcja to moje zwyczajowe, ciężkie wydanie. Mimo tego ,że jak wcześniej wspominałem, lubię też pograć lżej, bardziej house’owo, to przeważnie można posłuchać mnie w tym wydaniu. W bardziej melodyjnym wydaniu gram od niedawna pod pseudonimem Korea.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →