Selekcja: Rudeboy. Rudy się nie dostał (do Selekcji)? Hold our beer

Fot. Materiały prasowe
Wywiad
rudeboy, selekcja

Nazwa "Crackhouse" robi w ostatnich miesiącach prawdziwe spustoszenie na rodzimym klubowym podwórku. Gdańszczanie nie dość, że po niespełna roku zgarnęli statuetkę Munoluda za 2021 w kategorii Klub Roku Polska 2021 (Nagroda Jury), to swoim programem artystycznym pokazują otwartość na wszelkie formy współpracy i gatunki muzyczne. Jedną z osób odpowiedzialnych za bookingi w popularnych „Cracku" jest Szymon Nowicki, znany i lubiany jako Rudeboy.

Rudeboy. Tym razem na „tak”

Niech pierwszy kamieniem rzuci ten, kto nie kojarzy słów „Rudy się nie dostał!” wypowiedzianych ponad 15 lat temu przez Kubę Wojewódzkiego w programie Idol. Scena równie kultowa, co jej bohaterowie już zawsze kojarzona będzie z popularnym dziennikarzem oraz każdym osobnikiem płci męskiej o włosach w kolorze rudym. W przeciwieństwie jednak do podmiotu lirycznego w słynnym cytacie Rudeboy się dostał. Do Selekcji. Niczym swoi trójmiejscy rówieśnicy. Czas najwyższy. W końcu grywa muzyczkę nie od wczoraj. I nie tylko na ziemi własnej zwanej Crackhouse.

Zanim obecne wcielenie Szymona przybrało postać DJ-a lubiącego łączyć style: Detroit, hardgroove, techno oraz breakbeat, znany był z selekcji nieco wolniejszej. Dobrym porównaniem do osoby „Rudego” będzie Klangkuenstler, była gwiazdy tech-house’owej części sceny, obecnie pożeracz krokomierzy. Z upływem miesięcy gust muzyczny Rudeboya ewoluował wraz z kolejnymi imprezami wpadającymi na konto. Problem z opisaniem własnego stylu? Żaden problem. Ważne, aby górowały rytmiczne elementy perkusji i pulsujący groove.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rudeboy – Selekcja dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłeś:

Ten utwór idealnie oddaje lato na gdańskiej stoczni. Dobry house’owy vibe w szybkim tempie.

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś:

Haha, pamiętam jeszcze, jak grałem tech-house’y i znajomi mówili na mnie Rudiuwa. Carl Cox, Stefano Noferini i Marco Carola to byli zdecydowanie moi ulubieni producenci.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a:

Dobry groovik pasujący do każdego numeru z mojej selekcji.

Ulubiony utwór grany na znudzenia na początku kariery:

Wiecie, że klang tez zaczynał od tech-house’ów? Ten numer zdecydowanie mnie zajarał swoimi ostrymi hatami. Do dziś lubię, jak talerz się wyróżnia w tracku.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum:

Niedawno miałem okazję zagrać na Smolnej i do teraz pamiętam, jak ludzie zaczęli dosłownie skakać po mainie jak po break downie zmienia się układ stopy z 4×4 na break beat. Do tego wszystkiego świetne są te pady w tle budujące cały deepowy klimat utworu. Klasa sama w sobie.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy:

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o tym tracku. Dobrze siada i zajebisty jest w mixie.

Utwór ulubionego producenta:

Oj, nie mam jednego ulubionego producenta, ale jakbym miał wybierać jedynie z muzyki elektronicznej, to na pewno w moim top znalazłby się Gessafelstein. Ten numer gwarantuje ciary za każdym razem, jak odpalam tę nutkę.

Ulubiony utwór na otwarcie setu:

Zawsze lubię rozpocząć czymś set, co przykuje uwagę ludzi i jeśli gram po kimś, oddzieli jego set od mojego. Jakieś pady na początek i delikatna perkusja wydają się spoko rozwiązaniem.

Ulubiony utwór na zamknięcie setu:

Często gęsto jestem odpowiedzialny za closingi wraz z moim ulubionym partnerem do b2b Makenzim u nas na Cracku. Zawsze staram się puścić coś z dreamy vibe’em, co ludzi wyciszy i w dobrych humorach opuszczą nasz piękny lokal.

Utwór na powrót z imprezy nad ranem:

Na lekkiej przewózie ,,ale zawsze najlepszy w każdej sytuacji” haha.

Utwór celebrujący poranek bez kaca:

Pozytywna muzyka z rana wtedy to podstawa.

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś:

Pamiętam jak przed wybuchem fali na ghetto/elektro w Trójmieście mój serdeczny przyjaciel jak i współtwórca Crackhouse, P.Dron, poprosił mnie o zagranie tego utworu na imprezie Crackoween.

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać:

Wokal nadaje trochę bigroomowy feeling, ale perkusja w tym numerze to jakiś masterpeace.

Trzy utwory, które definiują moją selekcję:

Ciężko stwierdzić, zależy od ogólnego klimatu biby, więc jestem gotowy na każdą ewentualność.

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz:

La Femme – Psycho Tropical Berlin, mógłbym napisać, że mam to na winylu, ale po co się popisywać.

Rudeboy — playlista dla Muno.pl

REVIVE X CRACKHOUSE

Biletomat.pl
45 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →