Selekcja: PLAL

News

Jak zwykle sprawdzamy przed weekendową selekcję najciekawszych polskich didżejów. Tym razem na celowniku PLAL.

Czego właśnie słuchasz?
Nie będę ukrywał, że część artystek i artystów grających na tegorocznym Unsoundzie pojawia się u mnie często na słuchawkach. Tak jak na przykład nowa płyta od Nyege Nyege Tapes, za którą odpowiada skład Bamba Pana. Ich album „Poaa” po prostu oczarował mnie prostotą i energią.
Sub label Nyege Nyege Tapes czyli Hakuna Kulala ma na swoim koncie równie udane wydawnictwa. Pierwsze z nich, czyli EP pt. „Lasakaneku” od Slikbackaa, totalnie nie kojarzy się ze współczesną sceną muzyki klubowej z Afryki. Jak dla mnie to ciekawe zjawisko, tym bardziej, że od gqom’ów nie stronię… Dodatkowo, tegoroczny must-hear dla każdej basowej głowy to albumy od Djruma (Portrait with Firewood) oraz Skee Maska (Compro).  Do wspomnianego przez Majli Yvesa Tumora dodam oszczędny w środkach, aczkolwiek pełen emocji album artystki o pseudonimie Tirzah (Devotion).
Polecam też nie przegapić DJa Khalaba „Black Noise 2084” i nowego albumu Amnesia Scanner!
Gdzie grasz w ten weekend?
W sobotę będę miał przyjemność grać w Katowicach na Bazar Rave 03 – skład międzynarodowy, dwie sceny, wystąpią m.in. Nastya Muravyova, Olivia czy trio Urloop.

Utwory, które zawsze masz ze sobą na imprezie?
Uk funky, a może techno? Nie wiem co, ale działa:
Kuduro nostalgia ultra(s):
Safe trip w opcji deep house-reggaeton:
Livity Sound to marka z mnóstwem dobrych rilisów:
co tu dużo mówić, jestem fanem muzyki Bambounou i zawsze coś ze sobą zabieram:
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →