Selekcja: PIUR dla Muno.pl: „Wszystko się cały czas zmienia”

Wywiad
PIUR, Selekcja

Guess who's back! Dokładnie tak. Jeden z ulubionych cyklów wielu artystów wraca po chwilowej przerwie, a wraz z nim nowi goście, nowe kawałki i playlisty. Na "pierwszy" ogień nowego rozdania idzie stołeczny duet PIUR. Check this out!

Dwójka Piotrów – Kasprowicz Stechnij w duecie PIUR występują od 2018 roku. Blisko (nawet bardzo) związani z klubem Luzztro, przed stworzeniem wspólnego projektu działali pod solowymi aliasami – Apostle Pete (Kasprowicz) i FictiOne (Stechnij). Pierwszy z nich to wieloletni promotor muzyki elektronicznej, założyciel oraz A&R wytwórni Luzztro Records, współtwórca całego holdingu marki Luzztro, The Blue Oyster, pomysłodawca projektu Luzztro Academy oraz organizator i generalny wykonawca wydarzenia LAZZ. Drugi z Piotrów należy do grona jednych z najbardziej aktywnych polskich producentów ostatnich lat. W ciągu 3 lat istnienia duetu zdążył zagrać we wszystkich najważniejszych punktach na mapie polskiej sceny oraz Izraelu, Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

Jako PIUR rozumieją się bez słów, a każdą wolną chwilę poświęcają muzyce. Ich produkcje wprowadzają na scenę nowy koloryt i tak bardzo potrzebny powiew świeżości. Ich charakteryzujące się wysoką energią i dynamiką sety, przenoszą słuchacza do świata, w którym nie ma miejsce na nudę. Zresztą, przekonajcie się sami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

PIUR, Selekcja

Fot. Mateusz Gardocki

PIUR – Selekcja dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłeś

Ron Costa – Emergency

Nowość od Ron CostaEmergency niesamowity groove któremu ciężko się oprzeć.

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś

KALIBER 44 – Nasze mózgi wypełnione sa Marią

Ciężkie pytanie. Nawet dinozaury tego nie pamiętają. Kaliber 44: Księga Tajemnicza, Paktofonika: Kroniki kinematografii.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

Alberto Ruiz – Room

Wszystko się cały czas zmienia. Zmiana to przejaw natury rzeczywistości. Jest kilka utworów, które moglibyśmy tutaj wymienić, ale zdecydowanie wolimy skupiać się na tym, co przed nami. Nie chcemy Was zostawiać z niczym, więc odpalcie to.

Ulubiony utwór grany na znudzenia na początku kariery

Chyba nie ma takiego, nawiązując do poprzedniej odpowiedzi. Zmiana nie pozwala stać w miejscu, a co za tym idzie staramy się zawsze poznawać nowe.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Metodi Hristov & Juliet Fox – Just Breathe

Jest wiele utworów, które to potrafią, ale wydaje nam się, że najważniejsza jest koncepcja i sposób podania tego w danym momencie. Na pewno utwory z dynamiczna liną basowa wpasują się w ten kanon.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

SHDDR – Arzeen

Ulubiony jeden utwór nie istnieje, ale Arzeen autorstwa SHDDR na pewno przewinął się kilka razy ostatnio na naszych występach.

Utwór ulubionego producenta

Reset Robot — Cosmic String

Jest z wielu wspaniałych artystów, więc ciężko by było wymienić jednego. Jak zwykle – nie zostawimy Was z niczym.

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Adam Beyer feat. DJ Rush – Take Me There

Każdy nasz set zaczyna się w większości przypadków od innego utworu, więc znowu będziemy mieli problem z wybraniem jednego.

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

Sono – Keep Control (ARTBAT Remix)

Odpowiedź na to pytanie pojawia się sama. Wydaje się ona być łatwiejsza, ponieważ Piotr Kasprowicz zawsze lubi zamykać sety utworem z ciekawym wokalem.

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

NiCe7 & Leon (Italy) – Please Don’t Leave (Serge Devant Remix)

Serge Devant to jeden z naszych ulubionych artystów, jeśli weźmiemy pod uwagę wolniejsze tempo. Takich utworów najczęściej słuchamy w drodze powrotnej jeśli nie jest nią cisza.

Utwór celebrujący poranek bez kaca

Guy Gerber – What To Do (&ME Remix)

To na pewno coś przyjemnego dla ucha. Raczej spokojniejsze dźwięki. Idealną propozycją jest utwór Guya GerberaWhat To Do, ale nie możemy zapomnieć, że w remiksie &ME.

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś

PIUR – Where is Jessica Hide (Original Mix)

Hmmm… to chyba nasza produkcja.

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Adam Beyer & Bart Skils – Your Mind

Jeśli chodzi o techno ortodoxów, ten numer jest passe, ale zawsze daje bardzo dużo energii na parkiecie mimo „komercyjnego” charakteru. Jeśli o komercyjności w tym gatunku muzyki można w ogóle mówić.

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

Zaczynamy.

DJ Emerson & Deraout – Murder Was The Haze (Mark Broom Remix)

Coś wkręcającego.

SHDDR – Persistency

Coś wzniosłego.

The Reason Y & Patrick Milaa – Cular 40

Coś tajemniczego.

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Ennio Morricone – Le vent, le cri

Kiedy nie słuchamy muzyki elektronicznej, to raczej nie słuchamy żadnej, ale obydwaj lubimy muzykę klasyczną, dark disco a nawet Michaela Jacksona czy Whitney Huston. Relaksujcie się.

PIUR – playlista dla Muno.pl

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →