Selekcja: Phil Jensky

1 655
News
Selekcja: Phil Jensky

Sprawdzamy przedimprezową selekcję najciekawszych polskich didżejów. Posłuchaj co polecają! W tym tygodniu numery od Phila Jenskiego.

Czego właśnie słuchasz?

Jak większość DJ’ów, zazwyczaj przed weekendem również przesłuchuje promówki oraz nowo wydane rzeczy, ale od ostatniego czasu staram się wyszukiwać muzykę przeszukując moje stare katalogi, które kolekcjonowałem od lat. Znajduję się tam wiele cennych perełek, które wciąż brzmią świeżo albo po prostu zostały zapomniane na przestrzeni lat.
Do takich mogę zaliczyć na przykład:
Stary, nieśmiertelny Acid Pauli z hipnotycznym trackiem.
Ten numer to chyba już wszyscy znają albo powinni znać. Jeśli się nie mylę, to został wyprodukowany w 1995. Zdobył parkiety większości klubów na świecie. Przypomniałem sobie go jakiś czas temu i do dzisiaj nie mogę się uwolnić 🙂
Z nowszych rzeczy, to przede wszystkim ten numer. EPka przypomina mi klimaty Gesloten Cirkel.
Architectural oraz hipnotyczne brzmienia, niczego więcej nie trzeba.
Nie ukrywam fascynacji znacznie wolniejszymi rytmami, takimi jak szeroko rozumiane downtempo oraz orientalne klimaty. Z nowych wydawnictw warte uwagi są:
Warto przesłuchać całą EPkę naszego rodaka, który wydał w kultowym berlińskim labelu Bar 25.
Jeden z moich ulubionych wykonawców w jednym z moich ulubionych labeli – Underyourskin Records. Polecam przesłuchać cały release „6 Years of Underyourskin Records”.
W takich klimatach polecam również duet moich przyjaciół Foxall, którzy w niedługim czasie również namieszają na muzycznym rynku. Ostatnio nagrali miks dla Psychedelic Kity.
Na koniec album, którego słucham nieprzerwanie od ponad 20 lat.

Gdzie grasz w ten weekend?

W tę sobotę gram na Smolnej, gdzie zagrają takie asy jak Answer Code Request, Cassegrain & Tin Man. Ja zamykam Patio.

Utwory, które zawsze masz ze sobą na imprezie?

To dość trudne pytanie, ponieważ staram się unikać pewnej powtarzalności. Zazwyczaj katuję numer przez kilka tygodni, a później wracam do niego po dłuższym okresie czasu. Stawiam na różnorodność. Wymienię produkcje, które mi utkwiły w głowie i lubię do nich wracać. Nie będę komentował każdego z nich, bo muzyka broni się sama. 🙂
Cięższe brzmienia:
Lżejsze brzmienia: