Selekcja: Matbe dla Muno.pl

Wywiad

Sprawdzamy przedweekendową selekcję najciekawszych polskich artystów. Tym razem na celowniku Matbe.

Czego aktualnie słuchasz?

Matbe: Może odpowiedź zabrzmi trochę ironicznie, ale obecnie słucham głównie feedbacków i rad na temat ulepszenia własnych produkcji od moich mentorów i znakomitych producentów takich jak Peter Fern, ROBPM, JediMaster, Stoked czy T78.

Dodatkowo na początku roku wraz z załogą czachozordów z Breslau Techno (Mistic, Drador) odpaliliśmy wytwórnię, czego konsekwencją jest przesłuchiwanie demówek i testowanie najlepszego materiału na parkiecie. Otrzymuję również promówki od różnych producentów m.in Matt Essa, ROBPM, Don Webera czy Stokeda. Bardzo mnie to cieszy. Jestem mega zafascynowany tymi utworami. Raz ze względu na jakość brzmienia i banger jaki niosą na parkiecie. Drugą kwestią jest to, że zawsze chciałem grać rzeczy, które nie zostały jeszcze wydane. Dzięki temu mój set może być bardziej unikatowy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mój główny nurt to techno/dark-techno/bangin-techno, ale słucham też bardzo różnorodnej muzyki, gdzie nie liczy się mocna stopa i przecinający bass, lecz groove, rytm i melodia. Dlatego nie stronię od klasycznego house’u, deepu, tech-house’u, electro jazzu, acid-jazzu i tym podobnych.

Gdzie grasz w ten weekend?

Matbe: Nadchodzący weekend to #TylkoBomby (śmiech).W piątek w klubie Transformator organizuję event z okazji swoich 27. urodzin. Zaprosiłem ROBPMa, Peter Ferna, z Poznania przyjadą KVSN, a całości wydarzenia dopełni 20 wspaniałych lokalnych wojowników, którzy trzęsą wrocławskimi parkietami. Oprócz tego, w sobotę w klubie D.K. Luksus zagram na imprezie M A S Q A R A organizowanej przez nowy kolektyw Techno-Aldente, na której uczestnicy będą nosić maski. Później wracam do Transformatora zagrać na Resident Night, gdzie w gronie rezydentów klubu dołożymy do pieca, a gościem głównym będzie Cristian Marras.

5 utworów, które masz zawsze ze sobą

Matbe: Niezależnie od okazji, te utwory mam zawsze pod ręką.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →