Selekcja. Maceuki dla Muno.pl: Jestem tech-hałsiarą

Fot. Wojtek Rojek
Artykuł

Gościnią dzisiejszej Selekcji jest dobrze znaną gościom trójmiejskich klubów DJ-ka posługująca się ksywą Maceuki. To, że wylądowała w nas na spytkach, było tylko kwestią czasu, w końcu jej masywne, bezkompromisowe sety zyskują sobie wśród Was coraz większe grona fanów i fanek. Bez zbędnego przedłużania - oto, co gra w duszy pewnej Agaty!

Maceuki – fortepian i DJ-ing

Agata znana pod pseudonimem Maceuki to trójmiejska dj-ka pochodząca z Łodzi, znana z niebanalnego stylu łączącego nieco mocniejsze brzmienia z egzotycznymi rytmami i tech-house’owym groovem. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się, kiedy rodzice zapisali ją do szkoły muzycznej, w której grała na instrumentach perkusyjnych i fortepianie.  Długo po ukończeniu swojej muzycznej przygody pojechała na Audioriver, gdzie oszalała na punkcie muzyki elektronicznej i zamarzyła o zostaniu DJ-ką 

Swoje umiejętności regularnie prezentuje w sopockim klubie Sfinks 700, gdzie miała okazję zagrać u boku DJ-ów takich jak: Weikum, Duss, Vacos, Deas, John Waiter czy Lulu Malina.  Mogliście ją usłyszeć również w Ziemi, w Hali Oliwi na imprezie z cyklu Techno Balkon. W tym roku swój sezon festiwalowy rozpoczęła od Festiwalu Welur, zawitała też na scenie Opener’a, a już niedługo wystąpi (grając b2b z Johnem Waiterem) na Wisłoujściu.  

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Maceuki – Selekcja dla Muno

Ostatni utwór/album, który kupiłaś: 

Alarico Shook Ones

Nie wszyscy wiedzą, ale miałam tę przyjemność uczęszczać do szkoły muzycznej i w tym kawałku słyszę elektroniczne odzwierciedlenie tego wariackiego, a jednocześnie poukładanego i zaplanowanego chaosu z prób orkiestry.

Pierwszy utwór/album, który kupiłaś: 

Round Table KnightsCalypso (Original Mix)

Ci, co mnie dłużej znają, wiedzą, że jestem miłośniczką ananasów  (wcześniej występowałam pod pseudonimem Pinaqueen), a kiedy usłyszałam ten kawałek w legendarnym secie Carla Cox’a z Ibizy i zobaczyłam okładkę, stwierdziłam, że musi być mój. Chwile później zaczęłam swoją przygodę z graniem 🙂 

O.S.T.R. Nie lubię poniedziałków

To był ten pierwszy zakupiony utwór DJ-ski, ale… Nie chciałabym się tutaj ograniczać do jednego kawałka, ponieważ jako rodowita Łodzianka „wychowałam” się między innymi na OSTRym. Pierwszy zakupiony album za dzieciaka za własne pieniądze to był Jazz w wolnych chwilach, a mój ulubiony otwór to nic innego jak Nie lubię poniedziałków. Tekst znam na pamięć, a płytę zajechałam tak, że musiałam kupić nową! 

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z  płytami/pendrive’a:

RaitoInnerself

Zakochałam się w tym kawałku, bo ma w sobie wszystko, co Maceukowe. Uwielbiam ten mocny i bezlitośnie „sztywny” rytm, który mimo wszystko brzmi mega egzotycznie. 

Ulubiony utwór grany na znudzenia na początku kariery:

Max TocciThe Freak

Tutaj nie da się ukryć, że jestem tech hałsiarą i na początku kariery był to mój ulubiony gatunek muzyczny 😀 A wszystko, co włoskie kocham najbardziej!

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum: 

Sandy VeeBleep

Ciężko jest mi wybrać jeden utwór, ale pamiętam jak pierwszy raz zagrałam go na imprezie Johna Waiter’a Cardio w Sfinksie i wszyscy oszaleli, krzyczeli jak dzicy, a Weikum podbił do mnie wtedy i szepnął mi do ucha: „ej, jesteś spoko” hahaha <3 całuje i pozdrawiam chłopaków!

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy:

Vikthor, Elio RisoSoul & Trip (Original Mix)

Są takie utwory, które same znajdują Dj-ów, ponieważ są odzwierciedleniem tego co im w duszy gra. Ten kawałek zawsze dobrze działa i miło patrzeć, jak cieszy też innych ludzi. 

Utwór ulubionego producenta:  

Michael KleinBite

Twórczość Michaela Kleina poznałam rok temu na Wisłoujściu i baaaardzo żałuje, że dopiero wtedy. Myślę, że całokształt wymiata i bezwarunkowo wprawia w ruch. 

Ulubiony utwór na otwarcie setu: 

Mark BlairRiot Squad

Ciężko jest mi wybrać jeden kawałek, ponieważ lubię zaskakiwać czymś nowym i często staram się przełamać szybko ten pierwszy utwór jakimś ciekawym przeciwieństwem, żeby od samego początku zaciekawić tłum. Kiedyś regularnie zaczynałam od tego utworu i w sumie po dziś dzień wykorzystuje go w tym celu. Według mnie nie ma nic lepszego niż tech-house na otwarcie seta! 

Ulubiony utwór na zamknięcie setu: 

Octave One Blackwater feat. Ann Saunderson

Taki miły i pogodny akcent na zakończenie, utwór, który swoją kompozycją mówi DZIĘKUJĘ 🙂

Utwór na powrót z imprezy nad ranem: 

TotoAfrica

Tutaj pozwolę sobie zadedykować ten kawałek dla mojej przyjaciółki Julii  🙌🏻🌧⬇️🌍

Geniusz! Punkt z check listy odhaczony, na koncercie płakałam jak dziecko, mogę umierać ha ha. Najlepszy kawałek na tym świecie i nic lepszego już nie powstanie! 

Utwór celebrujący poranek bez kaca: 

Code Walk Guess What (feat. Smerz)

Ach ach ach… ten groove

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś:

Nalin & KaneBeachball

Dawno, dawno temu, jak jeszcze graliśmy z kolegą tylko dla znajomych, piękna majóweczka!

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać:

Luca MorrisGypsy Woman (La-Da-Dee)

Ostatnio jest to właśnie ten kawałek.

Trzy utwory, które definiują moją selekcję:

Selekcja zmienną jest, ale na ten moment myślę, że to są odpowiednie utwory. Ich interpretację zostawiam czytelnikom/słuchaczom 🙂  

Little FritterCha Cha

Gary Beck Submarine (Original Mix)

Danny Wabbit Dilemma (Original Mix)

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →