Selekcja: Longer dla Muno.pl. Wierny sobie, korzeniom i najwyższej jakości

Fot. Artur Nowicki
Wywiad
Selekcja - Longer

Mijają lata, zmieniają się trendy, jedne gatunki stają się bardziej popularne, drugie mniej, a Damian Moszyk pozostaje wierny swoim korzeniom. Muzyka house jest dla niego nie tylko punktem wyjścia - jest osią wielu przedsięwzięć, których podejmuje się jako didżej, promotor i booker. Nie sposób, aby taka postać ominęła cykl Selekcja. Sprawdźcie, jakie utwory są faworytami Longera.

Obecny od wielu lat na poznańskiej scenie klubowej jako Longer, Damian Moszyk dał się poznać jako zawodnik niebywale solidny technicznie, lecz zarazem pozwalający sobie na odważne eksperymenty. Jego selekcja to wachlarz muzyki house w wielu odsłonach – od klasyków muśniętych wpływami disco i funku, przez minimal i deep, aż po ciut cięższe odmiany. Longer utrzymuje obezwładniajacy groove i wysoką temperaturę na parkiecie niezależnie od stylistyki, którą aktualnie gra. Jego sety odznaczają się ogromną spójnością i konsekwencją – idąc na występ Longera mamy pewność najwyższej jakości house’owej selekcji i perfekcyjnej techniki. Jak pokazuje doświadczenie Damiana i liczne imprezy zagrane przez niego w różnych częściach Polski, entuzjastów tego typu podejścia nie brakuje.

Longer - fot. Artur AEN Nowicki

Longer – fot. Artur AEN Nowicki

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Longer. Spójność i jakość

Drugą najważniejszą rolą, w jaką Damian Moszyk wciela się w obrębie branży klubowej, jest bycie promotorem i bookerem pod szyldem projektu Under The Vibe. Z jednej strony jest to cykl imprez, które z powodzeniem odbywają się w największych miastach w Polsce. Z drugiej to kolektyw zaprzyjaźnionych didżejów, którym przyświecają podobne wartości w muzyce. Zaś z trzeciej to ekipa ambitnych bookerów i promotorów, ściągających do kraju wytrawnych graczy z różnych okolic sceny house.

Longer - fot. Artur AEN Nowicki

Longer – fot. Artur AEN Nowicki

Longer. Pierwsza liga house’u na imprezach Under The Vibe

Traumer, Okain, Djebali, Cinthie czy NTFO – dla house headów wszystkie wymienione nazwy to synonimy jakości, choć umówmy się – nie są to aż tak szeroko znane postacie jak te, które trochę z wyrachowania, a trochę z wygody są najchętniej bookowane w Polsce. Longer, Mendeler i KRZone nie chodzą na skróty – zapraszają na swoje imprezy najwyższej klasy zawodników i zawodniczki w trosce o jak najlepszą imprezę, a nie o łatwy zarobek. Tym bardziej ich działania są godne docenienia, zwłaszcza, że prócz doboru headlinerów, Under The Vibe przywiązują ogromną wagę do aspektów technicznych czy wizualnych swoich wydarzeń. Co więcej, panowie z chęcią otwierają się na młodych i lokalnych adeptów sztuki didżejskiej, którym dają szansę występów przed dużymi nazwiskami.

Longer – NTFO & Sintope Rec. For Under The Vibe

Longer zaprasza do tańca. Politics Of Dancing w Polsce

Kolejna okazja, by na żywo przekonać się o umiejętnościach i selekcji Longera, a także o rozmachu współorganizowanych przez niego imprez, nadarzy się 6 listopada. Tego dnia w poznańskiej Tamie wystąpi Politics Of Dancing. David Matarasso to marka sama w sobie i zaproszenie go do Polski jedynie potwierdza wysokie aspiracje Under The Vibe. Kolejny raz kolektyw stawia na zawodnika z topowej półki.

Longer – Selekcja

Zanim spotkamy się na parkiecie wielkopolskiego klubu, zaprosiliśmy Longera do cyklu Selekcja. Patrząc na jego propozycje, apetyt na kolejny event spod znaku Under The Vibe rośnie jeszcze bardziej. Sami sprawdźcie!

Ostatni utwór/album, który kupiłeś

Ostatni album jaki kupiłem pochodzi od greckiego producenta, BODJ. Po pierwszym odsłuchu oba numery mocno wpadły mi w ucho.

BODJ – Inner Cosmos EP

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś

Powiem szczerze, że nie jestem w stanie wytypować jednego konkretnego utworu, bo było tego sporo. Między 13. a 18. rokiem życia, eksperymentowałem muzycznie od hip-hopu, do lat 80. i 90., przez electro, house i nawet dance. Ale dwa numery mam głęboko w pamięci.

Marshall Jefferson – Move Your Body

St. Etienne – Only Love Can Break Your Heart (Masters At Work Dub)

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

Również zapodam dwie propozycje: Raven Meize – The Real Life (Club Mix) i absolutny klasyk, czyli Silicone Soul – Right On!. Cały czas lubię przemycać w swoich setach te numery. Wiadomo, że wszystko zależy od miejsca i okazji, ale przeważnie były i będą to afterowe godziny.

Raven Meize – The Real Life (Club Mix)

Silicone Soul – Right On!

Ulubiony utwór grany do znudzenia na początku kariery

Podzielę te pytanie na dwa etapy. Pierwszy numer to Eddie Amador – Rise. To wtedy zakochałem się na dobre w house’owych brzmieniach i tylko to chciałem grać. A drugi utwór to Huxley – Antonement. Od tego numeru zacząłem szukać jeszcze więcej muzyki i stwierdziłem, że w ten groove w chce pójść.

Eddie Amador – Rise

Huxley – Antonement

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Kończymy z sentymentami. Przez ostatnie miesiące gram bardzo często numer od jednego z moich ulubionych aktualnie producentów, czyli Josha Bakera – Slippers All Summer. Świetnie działa w każdej przestrzeni.

Josh Baker – Slippers All Summer

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy lub chciałbyś zagrać

Zapodam tutaj mocnego powerplaya w moim miemaniu, aka house’owego świrusa. 😉

Nathan Pinder – Good Times Ahead

Utwór ulubionego producenta

Pierwsza myśl – Francja!

D’Julz – Weekend Warrior

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Za każdym razem ten utwór się zmienia, ale ostatnie sety często zaczynam numerem Deyayu – Drumcomputer. Od samego początku można poczuć już ten pozytywny vibe, który idelnie nastraja do dalszej podróży.

Deyayu – Drumcomputer

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

Często zdarzało mi się kończyć sety świetnym reworkiem od NTFO: Unknown – What’s Love (NTFO Rework) lub Kirik – MR002#1.

Unknown – What’s Love (NTFO Rework)

Kirik – MR002#1

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

Po dobrej imprezie, uwielbiam raczyć się numerami, które wywołują jeszcze większy uśmiech na twarzy. 😊 Jednym z nich jest Carol Williams – Love Is You.

Carol Williams – Love Is You

Utwór celebrujący poranek bez kaca

„Hakuna matata, jak cudownie to brzmi…” 😉

Olivian Nour – Hakuna Matata

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś

Mylo Vs Miarmi Sounds Machine – Doctor Pressure

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Działa na ludzi zajebiście w każdym momencie.

Chris Stussy – In The Groove

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

Totalny sztos remix od polskiego producenta i mojego dobrego ziomeczka w wytwórni Caleto Records. Wystarczy raz posłuchać, gram to w każdym secie aktualnie.

Pawlescu – Ehter (Schrill Remix)

Kolejna propozycja, jakże inaczej! Francuski producent REda daRE i jego Dini. Pisząc to mam ręce w górze! 😉

REda daRE – Dini

Ostatni utwór również od utalentowanego producenta Paolo Rocco. Wydał świetny album, a na nim znalazłem ten numer, który idealnie wkręca się w moje sety.

Paolo Rocco – Waddabout

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Trochę jednak ma wspólnego, ale co zrobisz, gdy od najmłodszego bardzo mocno diggujesz muzykę, którą chcesz słuchać i grać… 😉

Womack & Womack – TeardropsPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →