Selekcja. Kamilescu dla Muno.pl: „Zaskakuję publikę, czując ich zaufanie”

fot. Kenny Gabbay
Wywiad
kamilescu

Nieczęsto w naszych selektorskich progach gościmy DJ-ów zafascynowanych brzmieniem rzadko spotykanym w polskich klubach, robiącym furorę na całym świecie. Kamilescu jest jednym z ambasadorów rominimalu, dzięki któremu małymi kroczkami powiększa się u nas świadomość, jak rewelacyjna jest to muzyka. Witamy na pokładzie.

Kamilescu – puls, ciepło, atmosfera

Kamilescu (Kamil Kubik) to postać mocno związaną z warszawską sceną klubową. Przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął w liceum, gdzie podrzucone zostały mu płyty takich artystów jak Ital Tek i Aphex Twin. Olbrzymi wpływ swojego czasu zrobił na nim prekursorski, szkocki duet muzyki eksperymentalnej.

Największe wrażenie na początku mojej wkrętki z elektroniką? Bez zająknięcia Boards of Canada. Mistrzowie eterycznego brzmienia. Rezonuje to bardzo z moim gustem do dziś. Mogę śmiało powiedzieć, że wszystko, co gram i wszystko, czego najbardziej lubię słuchać, ma w sobie jakiś pierwiastek Boards of Canada.

Kamilescu
Kamilescu

Kamilescu jest jednym z tych pasjonackich DJ-ów, którzy zanim rozpoczęli granie, skupiali się na kolekcji płyt winylowych. Poza słuchaniem muzyki hobbystycznie zajmuje się wytwarzaniem i naprawą sprzętu DJ-skiego/Hi-FI. Jak mało komu, Kamilescu zależy na promocji muzyki wciąż u nas niszowej. Rominimal/deep/microhouse – tutaj czuje się najlepiej. Sukcesywnie zaszczepia rumuńską tkankę klubową wśród polskiej publiczności.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podczas grania najważniejsze jest dla mnie połączenie z publiką, przepływ energii, poczucie, że ludzie mi ufają. Czując zaufanie i cierpliwość publiki, mogę skręcać w bardziej nieoczywiste rejony, zaskakując ich i siebie. Nie zawsze udaje się to osiągnąć, bardzo łatwo to zepsuć. Uczę się tego cały czas.

Kamilescu – marzenie o wielkim soundsystemie

Zamieszczona na samym dole, prawdopodobnie największa playlista utworzona przez zaproszonego przez nas gościa, uwarunkowana jest małą prośbą od Kamilescu.

Moja gorąca prośba o zachęcenie czytelników do założenia słuchawek lub słuchania tego na troszkę większych głośniczkach niż laptopowe, bo tę muzykę prowadzi bas.

Kamilescu doskonale zdaje sobie sprawę, jak kluczowe przy muzyce, z którą za chwilę się zetkniecie, jest nagłośnienie. Jednym z większych marzeń Kamila jest w końcu zagranie seta na potężnym soundsystemie, który będzie w stanie przekazać 100% treści zawartej w jego ulubionej muzyce. A ta jest tematem absolutnie koneserskim. Sprawdźcie sami.

SOJUZpodcast #15: Kamilescu

Ostatni utwór/album, który kupiłeś

Podzielę się dwoma, bo jeden z nich to mega świeżynka, a drugi to wykop z przeszłości.

Gogan – AVM

To ten nowy. Co mogę powiedzieć – Gogan to mega świadomy polski producent mający niesamowitą wyobraźnię i wyczucie. To taneczna muzyka klubowa, lecz przepełniona kontemplacyjną atmosferą – bardzo introwertyczny stuff. Potrafi też zrobić czysty bangier, ale mi oczywiście bardziej leżą te przymulone nutki. Kupujcie polskie minimal płyty.

Crowdpleaser – Together We’re Strong

A ten jest z 2011. Ostatnio dużo szperam w starym minimalu / tech housie i jest sporo numerów, które przetrwały próbę czasu i wciąż brzmią aktualnie.

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś

Nie pamiętam, co było pierwsze, ale jakoś równolegle Nirvana, soundtrack ze Shreka i Koniec Żartów Łony. Dziś wracam tylko do Łony.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

Christopher Ledger – Mpc Sketch 02

Wieczny szacun dla Christophera Ledgera – genialny producent i DJ. Widziałem, jak normalnie tańczy z ludźmi na festiwalu – swój chłop. Chciałbym, żeby przyjechał do Polski.

Ulubiony utwór grany do znudzenia na początku kariery

Roustam – Valparaiso

Do dziś grany, mega, mega skradacz z mruczącym basem.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Duck Sauce – Barbra Streisand

Tak sobie to wyobrażam, analizując rzeczywistość.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

Bauch – Trapped In The Circuit

Dość stara płyta, znowu ją znalazłem i znowu ją gram cały czas. Microhouse na pełnej, wszystko się tam wierci. Full abstrakcja.

Utwór ulubionego producenta

Silat Beksi & Daniel Broesecke – Coffee For Two

Nie mam ulubionego producenta, ale Silat Beksi z pewnością jest geniuszem.

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Denis Kaznacheev – Utricularia

Powolutku…

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

Mighty Fish – Culture Bug (Fish Go Deep Mix)

Nie znalazłem tego sam, ukradłem ulubionemu DJ-owi – pozdro Raresh.

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

Morza szum, ptaków śpiew.

Utwór celebrujący poranek bez kaca

Taio Cruz – Hangover

Słuchane ironicznie.

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

Colorhadoo – J Strawberry (Cristi Cons Remix)

Mistrz remiksuje mistrza. Perfekcyjnie wyrzeźbiony dół. Mega dyskretny, punktowy bicior. No i cały kawałek to po prostu podróż. Rominimal.

Midge Thompson – Chips

To trochę inny biegun mojej selekcji – bardziej surowa perkusja z maszynek, nasycony sound.

Sedee – Gravedigger

W takie zakątki lubię skręcać, jak poczuję więź z ludźmi na parkiecie i wiem, że mogę im pokazać śmieszne rzeczy, bo jest zabawa i lecimyyy.

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Ron Jarzombek – Snuff

Na zupełnie innym biegunie jest np. twórczość Rona Jarzombka. Techniczny metal. Gitarowa masturbacja tak w sumie, ale harmonie, których używa, są co najmniej ciekawe.

Playlista. Kamilescu dla Muno.pl

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →