Selekcja: Gibon dla Muno.pl: „Uwielbiam Mathew Jonsona za pisanie ponadczasowych melodii”

Wywiad
Selekcja, Gibon, muzyczna selekcja

Tuż przed wigilią przychodzimy do Was z dobrą nowiną. Nowa Selekcja i gość, który nie wiedząc czemu, dopiero teraz gości w naszym ulubionym cyklu. Nie chcąc zbytnio zgłębiać powodów takiego stanu rzeczy, zapraszamy czym prędzej do Trójmiasta. Rozsiądźcie się, zapalcie  i odpalcie (najnowszą Selekcję) Gibona.

Nie znajdziecie o nim zbyt wielu informacji mimo, że żaden z niego anonim. Filip Gibaczek trójmiejskiej scenie jest równie znany, co legenda Drugiego Domu, który jako Gibon współtworzył zanim klub (do czasu) przeniósł się na ul. Pułaskiego 6. Jeden z ojców założycieli równie zapomnianego, co zasłużonego dla Gdyni cyklu Zaćmienie, który wraz z m.in. Kajko starał się trzymać w opiece do ostatniej zorganizowanej imprezy.

Muzyczne zamiłowania Filipa wydawać się mogło z góry są jasne, jednak jak sam twierdzi, daleko mu do grania techno. „Mylne” założenie, z którego wyszliśmy w trakcie nominacji kandydatury Gibona w ostatniej edycji Munoludów, tu i ówdzie pokrywa się z prawdą. Wszystko za sprawą wielu utworów melodic techno, które sam zainteresowany zaserwował w poniższej Selekcji, do której czym prędzej Was odsyłamy. Nie ma czasu na dalsze wyjaśnienia! Enjoy!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Wojtek Rojek

Gibon – Selekcja dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłeś

Ramin Djawadi – Westworld Soundtrack

Ramin Djawadi stworzył soundtrack, w którym łączy muzykę klasyczną ze współczesnym podejściem do kompozycji. Piękne rzeczy z tego wychodzą. Jeden z moich ulubionych soundtracków, w którego skład, obok autorskich kompozycji, wchodzą nowe aranżacje utworów Radiohead, Massive Attack czy Davida Bowiego

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś

Interpol – Turn On The Bright Lights

Kupowałem kiedyś dużo nowych i używanych płyt CD z alternative rockiem, indie i nieklubową elektroniką, ale nie pamiętam co dokładnie było pierwsze. Interpol zdecydowanie mógł być.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

Recondite – Warg

Ten bawarski czarodziej zdecydowanie wie jak wykrzesać mrok ze swoich syntezatorów i za to go szanuję. Ciary za każdym razem jak wjeżdża to na jakimś większym soundsystemie.

Ulubiony utwór grany do znudzenia na początku kariery

Tale of Us & Mind Against – Astral 

Zamęczyłem kiedyś ten numer strasznie. Zazwyczaj nawet największe sztosy mi się nudzą po jakimś czasie, ale ten nigdy. Wydaję mi się też, że w dużym stopniu zdefiniował mnie jako DJ-a i ukształtował mój klubowy gust. 

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Art Department – Catch You By Surprise (Guy Gerber Remix)

Ten groove w połączeniu z wokalem, mimo że niezbyt wesołym, to zaproszenie na parkiet nie do odrzucenia.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

Jeremy Olander – Seige

Czekałem na ten utwór 1.5 roku, od kiedy go po raz pierwszy usłyszałem w jakimś secie Jeremiego. Bałem się już, że nigdy nie wyjdzie, regularnie shazamowałem i odświeżałem jego beatport page. Wielka radość jak go w końcu dorwałem i mogłem odtworzyć publicznie. 

Utwór ulubionego producenta

Marino Canal – Her Perfect Sky

Nikt nie przekazuje emocji poprzez muzykę w takim stylu jak robi to Marino. TOP.

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Mathame – Departure (Tale Of Us Intro Edit) 

Ciężko tu coś wybrać, bo zawsze staram się rozpoczynać czymś nowym, ale tego użyłem co najmniej dwukrotnie. Mind blowing.

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

Hunter/Game – Enter The Block

Włoski duet, który pisze piękne i złożone melodie, a ta w linku powyżej według mnie idealnie nadaje się na zakończenie opowieści. 

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

Massive Attack – Risingson

Hipnotyczna linia basowa, ponury klimat i tempo dwa razy wolniejsze niż na imprezie. Połączenie szarego, zimowego Trójmiasta z brytyjskim trip-hopem bardzo przypadło mi kiedyś do gustu. 

Utwór celebrujący poranek bez kaca

Nicolas Jaar – Wouh

Właściwie, to nie miewam kaców, więc raczej zdarza mi się celebrować poranki z kacem np. w taki sposób.

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłaś

Taka sytuacja jeszcze się nie wydarzyła.

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Jon Hopkins – Open Eye Signal (George Fitzgerald Remix)

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

Ae:ther – Raven

Niebanalna melodia, melancholijny klimat, bujający groove. Nic więcej nie potrzebuję.

Pisetzky – Self Dimension

Kolejny przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego. Jeśli miałbym wskazać ulubioną muzycznie nację, to zdecydowanie będą to Włosi, których w tym zestawieniu się już trochę nazbierało.

Mathew Jonson – Level 7 (Dixon Remix)

Świetne połączenie dwóch ważnych dla mnie postaci. Mathew uwielbiam za pisanie ponadczasowych melodii, a Dixona za wyznaczanie kierunków i przesuwanie granic.

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Radiohead – The King Of Limbs

Wiele osób mówi, że to jeden z gorszych albumów w dorobku Radiohead, ale ja się nie zgadzam, to zdecydowanie mój ulubiony. Szanuję bardzo za dodatkową płytę z remiksami m.in. od Modeselektor, Jamie XX czy Blawana, a ta wersja live… To jest muzyczne arcydzieło.

Gibon – playlista dla Muno.pl

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →