Selekcja: Dtekk

News

Sprawdzamy przedweekendową selekcję najciekawszych polskich didżejów. Posłuchaj co polecają! W tym tygodniu muzyczne perełki od Dtekka.

Czego właśnie słuchasz?
Od kilku dni nadrabiam zaległości zasłuchując się w legendarną serię miksów ambientowych autorstwa ASC pod nazwą „Deep Space Mix”. Ostatnio szczególnie wchodzi mi część 10 oraz 27. Nowy album Bvdub’a na Glacial Movements jest świetny i przypomina mi o czasach gdy zakochałem się w jego muzyce. Jeśli chodzi o rzeczy bardziej bitowe to wracam często do albumu Nthng na Lobster Theremin oraz Sigha na Token. Bardzo czekam też na album Marco Shuttle na Spazio Disponibile, bo to, co udało mi się póki co usłyszeć jest rewelacyjne. Do tego jeszcze Edanticonf, który zaspokaja moją potrzebę słuchania czegoś bardziej melodyjnego, ale wciąż z techno-zacięciem. Okresowo wracam też do Amnesia Scanner i odkrywam muzykę klasyczną, starając się stopniowo wgryzać w tę część muzycznego świata.
Gdzie grasz w ten weekend?
W ten weekend gram na wydarzeniu, którego jestem bardzo ciekawy – Elektroklub w Katowicach. Po imprezach ukierunkowanych wyłącznie na techno lub ambient będę mógł w końcu zagrać seta w innych klimatach muzycznych. Line-up jest bardzo prestiżowy i zróżnicowany, więc przede mną duże wyzwanie <stres>
5 utworów, które zawsze masz ze sobą na imprezie?
Ostatnio co raz ciężej jest mi się pakować w jednego kejsa z płytami. Ciężko też mówić o płytach, które zawsze mam, bo tak niestety to nie działa. Czasami sam nie pozwalam sobie spakować po raz n-ty tych samych kliku płyt. Takie decyzje pozwalają na bardziej kreatywne podejście do tematu. Dlatego zazwyczaj kończy się na pakowaniu w dwa. Mimo tego, staram się ze sobą mieć pewne żelazne punkty muzycznego odniesienia, płyty, które w jakiś sposób pozwalają mi definiować moje sety, nadawać im ton lub punkty zwrotne.
Zawsze mam ze sobą coś od Rrose
Jak wozić płyty to najlepiej z własnej wytwórni  Gdy dobrze użyty, ten utwór to prawdziwa bomba
Gdy jest potrzeba zrobienia trochę chaosu z pomocą przychodzi klasyczny I-F
Na ambienty bez Abula Mogarda nie wyruszam.
Od kilku miesięcy Marco Shuttle nie wypadł z kejsa. Sprawdza się szczególnie w godzinach porannych…
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →