Sebastian Szary odkurza dawny alias Fundamental Knowledge

Fot. Hector Riveroll
News
Sebastian Szary

Sebastian Szary, znany z duetu Modeselektor i trio Moderat, po dwóch latach wraca do nas z najnowszym materiałem jako Fundamental Knowledge. 1994​-​11 jako wydanie winylowe ukaże się 26 marca nakładem wytwórni Seilscheibenpfeiler.

Założony w 1994 roku i prowadzony z początku przez Sebastiana Szarego projekt Fundamental Knowledge, został w 2019 roku reaktywowany przez duet Modeselektor na potrzeby wydania jednej z wielu archiwalnych epek. Powołany do życia label Seilscheibenpfeiler Schallplatten Berlin to również sprawka dwójki Sebastiana Szary & Gernot Bronsert. Po początkowym okresie działalności w 1994 roku niemiecki duet tchnął w 2018 roku w wytwórnię nowego ducha.

Fot. Fabian Frost

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Fabian Frost

Fundamental Knowledge – reaktywacja

Cztery nienazwane nigdy kawałki z zaprzyjaźnionym artystą Dr. Rhythm zostały wydane w 1994 roku, na pierwszym wydawnictwie Seilscheibenpfeiler pod roboczą nazwą Sc Vol.0. Znajdujące się na nim utwory, oprócz „nazwy” Untitled, otrzymały jedynie numery seryjne. Po 25 latach, wskrzeszony na nowo projekt posiadał już nazwę – 1994 – 2 oraz tytuły utworów – 1994-2 i 1994-21. Zawarte w formie dwóch oryginalnych miksów i dwóch autorstwa Skee Maska i Fadi Mohem.

Fundamental Knowledge – 1994-11

Po upływie kolejnych miesięcy Sebastian Szary po raz kolejny sięga do swoich archiwów, z których wyciąga 1994-11. Napędzany syntezatorami utwór, dostępny w 3 wersjach, został wykonany przy użyciu zaledwie kilku sprzętów. Zaskakująco spokojny, mimo dudniących bębnów, czerpie oczywiste inspiracje z hip-hopu z przełomu lat 80. i 90.

Na płycie, obok oryginału, znajduje się para remiksów od Demokratora i Sheda. Pierwszy z nich został mocno przekształcony w naładowane techno. Demokrator łączy bulgoczące, sci-fi melodie z trzaskającymi kopniakami. Podobny klimat panuje w remiksie od Sheda, który nakłada eteryczne melodie oryginału na szorstki atak gotowych do rave’u breakbeatów.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →