Podyskutyjmy na SeaZone Music & Conference w Sopocie

1 329
News

Przyjrzyjmy się bliżej wybranym tematom SeaZone Music & Conference, która odbędzie się w Sopocie już w tym tygodniu.

Pierwsza edycja SeaZone Music & Conference w Sopocie stara się pokonać jak najwięcej schematów i utartych ścieżek działań, omawiać inne wydarzenia, instruować, sugerować i uczyć, a także łączyć środowiska, które wydawać by się mogło, do siebie nie pasują. Esencją trzydniowego spotkania są panele, warsztaty, wykłady i pokazy sprzętu odbywające się w kilku prestiżowych lokalizacjach i obiektach publicznych Sopotu.
Wśród gości zabierających głos będzie współtwórca Winter Music Conference Bill Kelly oraz Mark Netto z International Music Summit, będą reprezentanci światowych i polskich festiwali jak Awakening Festival, Tomorrowland, Sunrise, Audioriver, Warsaw Music Week, Snowfest, Tauron Nowa Muzyka; nie zabraknie sławnych producentów, DJ-ów, artystów (Martin Eyerer, Martin Harmony, Tom Novy, DJ Nookie, Marek Biliński, Sławek Łosowski, Novika, Maria Sadowska, Xxanaxx), osobowości radiowych (Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Piotr Metz, Paweł Sito, Hubert Augustyniak), a także przedstawicieli agencji eventowych, bookingowych, marketingowych oraz wytwórni fonograficznych. Podczas imprezy udzielą się także delegaci lokalnych władz i zaproszeni prezydenci kilku polskich miast.
Wszystkich tematów konferencji nie sposób wymienić. Przyjrzeliśmy się wybranym pozycjom z programu SeaZone Music & Conference.

Piątek 10.06.2016 / 11.00 – 13.00


Szkoła remiksowania Martina Eyerera (Kling Klong / Riverside Studios)
W trakcie dwugodzinnej sesji, Martin zaprezentuje szkołę remiksowania na poziomie „beginer to advanced” dla osób dopiero zaczynających przygodę z produkcjami jak i tych już zaawansowanych.
Poza typowo technicznymi zagadnieniami poruszone zostaną kwestie merytoryczne. Martin przedstawi skróconą historię powstawania remiksów, jak wyglądają kwestie prawne i jak zabrać się za legalizację remiksu stworzonego bez wiedzy autora/wykonawcy.
Piątek, 10.06.2016, Galeria sztuki BWA g. 11:30 – 12:30

Polska ekstraklasa EDM
Środowiska muzyczne skupione są wokół wielu odmiennie działających firm, specjalizujących się w różnych stylistykach skupiając grupy zróżnicowanych artystów. Agencje bookingowe, managementy, organizatorzy imprez, promotorzy, DJe, producenci – wszystko to podąża w jedną stronę – „robienia kariery”. Każdy, kto jest częścią tej machiny, ma do opowiedzenia mnóstwo niesamowitych i indywidualnych historii, które mogą stać się inspiracją dla wielu innych osób.
Sobota, 11.06.2016, Sopot Centrum, g. 12.15 – 13.00

DJ kontra prawo autorskie
Jednym z najbardziej palących (nie papierosy, ale nerwy) tematów jest kwestia prawa autorskiego i tantiem w kontekście pracy DJ, bez podziału na discjockeyów undergroundowych, klubowych, festiwalowych, dyskotekowych czy tych grających w hotelach oraz obiektach i lokalach usługowych. Omówione zostaną kwestie licencji DJ-skich, odpowiedzialności karnej, pomocy prawnej, różnic w postrzeganiu przez paragrafy DJ-ów radiowych oraz klubowych i legalizacji mush-upów.
Sobota, 10.06.2016, Dwie Zmiany  g. 16.15 – b.o.

Od kołyski aż po grę – panel poświęcony soundtrackom w grach.
Przybliżymy kulisy powstawania znakomitej ścieżki dźwiękowej najsłynniejszej polskiej gry komputerowej sagi Wiedźmin, lecz Biały Wilk nie będzie jedynym bohaterem. Nasi goście opowiedzą o swych początkach kariery, przedstawią historię score-writingu i pierwszych nagrań sięgających demo-sceny. Odkryją zaplecze kompozytora, opowiadając o współpracy z orkiestrą symfoniczną żywą i cyfrową, tworzeniu aranżacji i orkiestracji, wykorzystywaniu dawnych i historycznych instrumentów, skąd czerpią inspiracje, a także zdradzą ile pracy wymaga, by zostać docenionym w tym zawodzie.

Pełny opis powyższych paneli, możecie znaleźć na specjalnej podstronie SeaZone Music & Conference.

źródło: materiały prasowe