Rzeczy, których (prawdopodobnie) nie wiedziałeś o Legowelcie

News

Uważa, że Berghain to nudy i tworzy gry na Commodore 64 o kosmitach. Przyjrzyjmy się bliżej tej barwnej postaci przed piątkowym występem w Poznaniu!

Wśród śmiertelnie poważnych artystów, jak np. didżeje techno, którym uśmiech mógłby zniszczyć zdjęcie prasowe, jest cały ogrom muzyków, którzy z dystansem podchodzą do swojej sztuki. Jednym z nich, który ubrawia scenę od ponad dwóch dekad jest z pewnością Danny Wolfers aka Legowelt.

Holender wystąpi już w piątek w poznańskim Projekt LAB. Klub w ramach nagrody „za wzorową obecność” uczestników czwartkowych imprez Techniküm, zorganizował specjalną, piątkową edycję imprezy z Legoweltem, a my przedstawiamy Wam listę rzeczy, których o nim nie wiedzieliście (prawdopodobnie).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Legowelt aka Ufocus aka Smackos aka Polarius aka…

Danny produkuje od początku lat 90-tych pod wieloma pseudnimami. Swoją muzykę oprócz aliasu „Legowelt” sygnował także jako Calimex Mental Implant Corp., Clendon Toblerone, Commanchee’s Revenge, Danny Blanco, Danny Wolfers, Dickie Smabers & The Moerwijk Crew, Florenza Mavelli, Franz Falckenhaus, Gladio, House Of Jezebel, Jackmaster Corky, Klaus Weltman, Lords Of Midnite, Nacho Patrol, Nomad Ninja, Occult Orientated Crime, Phalangius, Polarius, R-Zone, Raheem Hershel, Ray Escortienda, Rising Sun Systems, Saab Knutson, Salamandos, Sammy Osmo, Satomi Taniyama, Seaside Houz Boyz, Smackos, Squadra Blanco, The Psychic Stewardess, Twilight Moose, Ufocus, Venom 18 czy Westside Box Savants.

Amatorski kosmiczny jazz

Jest też kreatywny jeśli chodzi o opisywanie słowami swojej muzyki. Ostatnia płyta „Smackosa” według Legowelta była amatorskim kosmicznym jazzem i profesjonalnym ambientem, a wcześniej posługiwał się takimi tagami na swoim SoundCloud jak „drug music”, „North Sea Acid”, „Forest Animal Rave” czy „Centennial Cruising Classic”.

Ma swojego „mema”

„Berghain jest cholernie nudny”

W wywiadzie udzielonym podczas ubiegłorocznego Up To Date Festival ustosunkował się do tego mema, ale też powiedział kilka ciekawych słów o niemieckiej scenie…

Stworzył grę na Commodore 64

Legowelt stworzył nie tylko instrument do Ableton Live, ale też grę, w której trzeba stawić czoła „kosmitom, tajnym agentom, wężom i mega robotom”.

Spec od kosmitów

W jednym z teledysków Xosar wcielił się w rolę specjalisty od kontaktów z kosmitami.

Jest też utalentowanym grafikiem

Legowelt często sam tworzy artworki do swoich nagrań lub wydawnictw swoich oficyn.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →